У Києві і Київській області тліють торф'яники
Запах горілого, який сьогодні вранці дошкуляв жителям окремих районів Києва, обумовлений тліючими торф'яниками в Дарницькому районі і сміттєзвалищем, що горіло біля м. Вишгород. Про це повідомляє прес-служба Держкомлісгоспу України.
За даними "Української державної бази авіаційної охорони лісів" сьогодні вранці (9 серпня 2010 р.) вертоліт МІ-2, що проводив чергове авіапатрулювання навколо столиці, виявив три спалахи вогнища , які, швидше за все, і стали причиною появи горілого запаху в повітрі Києва. У Дарницькому районі поблизу Дарницької теплоелектростанції були зафіксовані дві торф'яні пожежі площею 0,3 і 0,5 га кожна.
Сьогодні раніше прес-служба Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій в Київській області повідомила, що в Київській області горять 1,35 га торф'яників. На даний момент ліквідовують спалах торф'яників в с.Раківка Вишгородського району, в селі Озера Бородянського району, в селищі Гостоміль Ірпенського району.
Крім того, як повідомили в МНС, в неділю, 8 серпня, було ліквідовано спалах торф'яників біля Ірпеню, в Києво-Святошинському районі, а також спалах трави в Бориспільському, Макарівському, Баришевському, Іванківському, Ірпенському, Вишгородському і Києво-Святошинському районах.
За даними відомства МНС України, вчора пожежа на торф'яниках виникла в Пирятинському районі Полтавської області, недалеко від села Березова Рудка. Вогнем пошкоджені поверхневі поклади торфу на площі 3 га.
Відзначимо, що надзвичайна спека протримається на всій території України до 20 серпня, як мінімум, повідомив начальник Гідрометцентру МНС України Микола Кульбіда. М.Кульбіда відзначив, що "є невелика надія, що після 20 серпня кліматична ситуація зміниться". Кажучи про погоду на найближчий тиждень він відзначив, що спека посилюватиметься, у тому числі і на заході України, зокрема з 16 серпня гарячі повітряні маси зі сходу України перемістяться на захід, де очікується температура повітря вдень до 35 градусів і вище, що у свою чергу приведе до надзвичайної пожежної небезпеки також і на заході України.
Кажучи про пожежну небезпеку в цілому по державі на сьогодні, М.Кульбіда відзначив, що найвищий її рівень спостерігається в Харківській і Луганській областях, де вона перевищує стандартні показники в п'ять разів. За його словами, в найближчий день в Луганській обл. показник перевищуватиме норму в шість разів.
Також М.Кульбіда повідомив, що вчора, 8 серпня, був зафіксований найспекотніший день цього літа на більшості території України. "За винятком західних областей, скрізь була зафіксована денна температура понад 35 градусів, а на сході України - 40-41 градус. У Києві, була зафіксована температура 39,2 градуси. Це третій результат за 130 років спостережень", - сказав він.