ru ua

У Києві горів Гостинний двір (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Сьогодні вночі в Києві горіла будівля "Гостинного двору". Пожежа виникла 9 лютого в 2:14 на горищі. Площа пожежі склала 200 кв. м.

Сьогодні вночі в Києві горіла будівля "Гостинного двору". Як повідомляє прес-служба ДержНС України, пожежа виникла 9 лютого в 2:14 на горищі. Площа пожежі склала 200 кв. м.

В результаті пожежі вогнем пошкоджено конструктивні елементи даху. Жертв і постраждалих немає.

До ліквідації пожежі було залучено 19 відділень ГУ ДержНС України в м. Київ. О 6:30 пожежу було локалізовано, о 7:30 - ліквідовано.
Причина пожежі та пренесенние ним збитки зараз встановлюються.

Читайте також: Гостинний двір отримав статус пам'ятки містобудування місцевого значенняЗа даними члена парламентського комітету з питань культури і духовності Олександра Бригинця, правоохоронні органи розглядають дві версії пожежі в Гостиному дворі - підпал і коротке замикання.

"Перша версія - навмисний підпал, друга - коротке замикання, яке спричинило пожежу. До речі, з'ясувалося, що на горищі в тому місці, де почалася пожежа, хтось незаконно організував кабінет. Це міг бути хтось із науково-дослідного інституту" УкрНДІпроектреставрація ", яка там знаходиться", - сказав Бригинець, додавши, що точні дані про власника з'ясовують.

Сам нардеп не виключає невипадковості пожежі. "Чи дивно, що про задимлення і пожежу повідомили громадські активісти, а не представники, фірми, які охороняють Гостинний двір в інтересах забудовника?" - Зазначив він.

Нагадаємо, що 1 лютого в Харкові через пожежу на території заводу "Турбоатом" було евакуйовано 111 людей. На території заводу сталося загоряння трансформаторної підстанції з подальшим розповсюдженням вогню на покрівлю ливарного цеху. Завдяки злагодженим діям і оперативному залученню сил головного територіального управління МНС України в Харківській області не допущено розповсюдження вогню на територію виробничих цехів заводу. В результаті пожежі вогнем пошкоджено трансформатор і покрівля цеху площею 200 кв. м. У 18:04 пожежа була ліквідована.

10 січня на території Національного університету "Львівська політехніка" в будівлі центральної котельні (одноповерхова будівля розміром 20х30, вміщує три котла) стався вибух газоповітряної суміші. Вибух спричинив за собою займання, в результаті якого постраждала одна людина (оператор котельні), який з травмами середнього ступеня важкості госпіталізовано.

На території академічного містечка без теплопостачання залишилися 17 навчально-адміністративних будівель та будинок органної та камерної музики.