ua en ru

У казні Зімбабве залишилося всього 217 доларів

Автор: RBC.UA
Після виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери на минулому тижні в державній скарбниці Зімбабве залишилося всього 217 дол. Про це заявив міністр фінансів країни Тендай Біті.

Після виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери на минулому тижні в державній скарбниці Зімбабве залишилося всього 217 дол. Про це заявив міністр фінансів країни Тендай Біті (на фото), повідомляє AFP.

"Минулого тижня, коли ми заплатили цивільним службовцям, у державній скарбниці було 217 дол", - сказав Біті, стверджуючи, що у деяких службовців більше коштів на банківських рахунках, ніж у держави.

За його словами, державні фінанси зараз паралізовані. "Нам не вдається досягти наших цілей", - додав він.

Ситуація в економіці Зімбабве почала різко погіршуватися на рубежі нового тисячоліття, після того як Президент Роберт Мугабе почав процес захоплення земель, що належать білим фермерам. Цей крок знизив впевненість інвесторів в країні, паралізував виробництво, призвів до введення міжнародних санкцій і відлякав туристів.

Читайте також: Земельна реформа у Зімбабве принесла 12 млрд дол. збитків

Після того як протягом 10 років країна потерпала від гіперінфляції в розмірі 231 млн відсотків і практично повного руйнування інфраструктури, ситуація стала більш стабільною. Але державні фінанси все ще не можуть прийти в порядок, місцевий бізнес страждає від перерв в електропостачанні, відсутність ліквідності і високої вартості робочої сили.

Уряд Зімбабве попередив, що не має достатньо коштів, для того щоб фінансувати проведення референдуму і виборів цього року. Тендай Біті заявив, що в уряду не залишилося іншого вибору, крім як просити гроші у міжнародних донорів. За попередніми оцінками, для організації виборів і референдуму потрібно 104 млн дол. Державний бюджет Зімбабве на поточний рік становить 3,8 млрд дол, а економіка, як очікується, зросте на 5%.

Країна, багата мінералами, в даний час використовує долар США і південноафриканський ранд.

Читайте також: Євросоюз може зняти санкції проти Зімбабве

Президентом Зімбабве з 1988 є Роберт Мугабе. Реформи, які він проводив з початку свого правління, супроводжувалися численними порушеннями прав людини, в тому числі масовими вбивствами, грабежами та насильством за расовою ознакою. Країни ЄС та США у 2002 р. ввели в відношенні Зімбабве економічні санкції. Сам зімбабвійський Президент і його найближче оточення отримали статус персон нон грата, а їхні особисті рахунки у західних банках були арештовані.

Зараз близько 90% населення країни безробітні, а велика частина відібраних у європейців земель не використовується. У Зімбабве хронічна нестача продовольства і країна залежить від поставок гуманітарної допомоги. ВВП на душу населення в Зімбабве становить 173 дол - це найнижчий рівень серед усіх країн і територій світу.