У Казахстані за участь у масових заворушеннях заарештовано 16 осіб

Субота 24 грудня 2011 12:22
Автор: RBC.UA
У Казахстані за участь у масових заворушеннях заарештовано 16 чоловік, повідомив у суботу на брифінгу в Астані голова апеляційної колегії обласного суду Мангістауської області Нурсерік Шаріпов. Заарештовані звинувачуються за ч.2 ст.241 Кримінального кодексу - "Участь у масових заворушеннях".

У Казахстані за участь у масових заворушеннях заарештовано 16 чоловік, повідомив у суботу на брифінгу в Астані голова апеляційної колегії обласного суду Мангістауської області Нурсерік Шаріпов. Заарештовані звинувачуються за ч.2 ст.241 Кримінального кодексу - "Участь у масових заворушеннях".

Він додав, що справа знаходиться в стадії розслідування і рано судити про її перспективи. "У судовому порядку буде вивчено кримінальну справу, досліджено повністю з усіх боків і оцінені зібрані у справі докази. І відповідно, буде винесено вирок", - пояснив Шаріпов.

Крім того, додав він, були адміністративно затримані особи, які "були і в Жанаозені, і на станції Шетпе". "Мова йде про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство, непокору вимогам співробітників внутрішніх справ, мали місце ряд справ щодо порушення комендантської години в Жанаозені. Але це пов'язано з незнанням місцевих жителів про введення комендантської години", - пояснив суддя.

Як відзначає прес-служба Генпрокуратури Казахстану, комендатурою міста Жанаозен спільно з правоохоронними органами далі забезпечується режим надзвичайного стану, введеного в дію указом Президента країни Нурсултана Назарбаєва.

Протягом останніх 6 діб в Жанаозені не було зареєстровано жодного злочину. Функціонують всі об'єкти життєзабезпечення населення міста, в звичайному режимі працюють державні органи та виборча комісія. Місцева влада почала прийом звернень постраждалих фізичних та юридичних осіб про відшкодування заподіяного збитку.

У Жанаозені тривають відновлювальні роботи будівель акімату, готелю "Ару-Ана" і офісу компанії "Озенмунайгаз". Відзначається також, що 24 грудня на роботу у другу зміну вийшло 100% працівників компанії "Озенмунайгаз".

Нагадаємо, зіткнення на заході Казахстану в місті Жанаозені (Акмолинська область) між звільненими нафтовиками і поліцією почалися 16 грудня. За останніми даними, загинули 15 людей, десятки отримали поранення. Безладам передував багатомісячний страйк працівників нафтової компанії, незадоволених рівнем своєї заробітної плати. Судом цей страйк була визнаний незаконним, його учасники звільнені.

Страйкуючі нафтовики спалили будівлі адміністрації міста і нафтової компанії, а також поліцейський автобус. Влада стверджує, що демонстранти грубо порушили громадський порядок, напали на поліцейських, перевернули новорічну ялинку і зруйнували юрти.

"У відповідь на вимоги правоохоронних органів припинити протиправні дії хулігани вчинили напад на співробітників правоохоронних органів з метою захоплення зброї. При цьому ними застосовувалася вогнепальна та холодна зброя", - повідомив генеральний прокурор республіки Асхат Даулбаев.

За версією, що одержала широке поширення в соціальних мережах, безлади спровокували місцеві правоохоронні органи, в'їхавши в натовп демонстрантів, присутніх на мирному мітингу. В результаті до його розгону були залучені внутрішні війська, які відкрили стрілянину по присутніх. Генпрокуратура розповсюдила повідомлення, що "повідомлення про перестрілку і жертви, які з'явилися в соціальних мережах" в Жанаозені "не відповідають дійсності".

До 5 січня в місті діє комендантська година: обмежено рух, заборонені мітинги, обмежена фото- і відеозйомка та використання копіювально-розмножувальної техніки.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся