ua en ru

У Казахстані суд офіційно закрив доступ до блог-сервісу ЖЖ

Автор: RBC.UA
За рішенням Сариаркінского суду Астани в Казахстані закритий доступ до популярного блог-сервісу "Живий журнал". Про це у своєму мікроблозі повідомив міністр зв'язку і інформації країни Аскар Жумагаліев.

За рішенням Сариаркінского суду Астани в Казахстані закритий доступ до популярного блог-сервісу "Живий журнал". Про це у своєму мікроблозі повідомив міністр зв'язку і інформації країни Аскар Жумагаліев.

На даний момент відомо, що розгнівані інтернет-користувачі запитали оператора TelecomKZ в мікроблозі, чому закритий доступ до сайту liveinternet.ru і livejournal.ru. У відповідь міністр повідомив на своїй сторінці про рішення суду, не розповівши про подробиці вердикту.

Прем'єр-міністр Казахстану Карім Масімов пообіцяв розібратися з "Живим журналом". "З ЖЖ розберуся", - такий запис з'явилася на сторінці прем'єра в соціальній мережі Twitter у відповідь на запитання користувачів мережі.

У самому ЖЖ ситуацію коментують обережно. "Представники державних органів Казахстану не зверталися до нас із запитами з приводу видалення будь-яких матеріалів з LiveJournal.com", - заявила керівник LiveJournal Russia Світлана Іваннікова.

"Рішення казахстанського суду не викладають у відкритий доступ, і оскільки ми не є стороною у справі, складно дати якісь коментарі до тих пір, поки ми не побачимо відповідне рішення суду. Причини блокування сервісу в Казахстані нам невідомі", - зазначила Іваннікова.

Тим часом у сусідньому Узбекистані Інтернет та різні сайти і соцмережі котируються куди більше і заохочуються на державному рівні. Сьогодні стало відомо, що з 1 вересня в країні з'явиться соціальна мережа Muloqot ("спілкування"). Створенням порталу влада має намір сприяти підвищенню рівня моралі в суспільстві і створити конкуренцію з провідними світовими соціальними мережами, повідомляє Бі-бі-сі. За останніми даними, в Узбекистані зареєстровано 7,7 млн інтернет-користувачів, але тільки 85 тис. узбеків мають акаунти в Facebook.

Зазначимо, що користування ЖЖ активно заохочується і в Росії. У квітні 2011 р. після масованих хакерських DDoS-атак на "Живий журнал" Президент РФ Дмитро Медведєв висловив своє обурення в особистому блозі.

"Отримав багато звернень у зв'язку з атаками на "Живий журнал". Як активний користувач ЖЖ вважаю ці дії обурливими і незаконними. У тому, що сталося, повинні розібратися і адміністрація "Живого журналу", і правоохоронні органи", - заявив Президент Росії. А в травні 2011 р. стало відомо, що на майбутні грудневі вибори вирішено не висувати тих депутатів, які не приділяють пильної уваги Інтернету, не мають сторінок в популярних соцмережах і не спілкуються з потенційними виборцями зі своїх сторінок.