ua en ru

У Каракасі відкрився мавзолей Симона Болівара (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У столиці Венесуели пройшло урочисте відкриття мавзолею, де тепер будуть зберігатися останки національного героя Симона Болівара.

У столиці Венесуели пройшло урочисте відкриття мавзолею, де тепер будуть зберігатися останки національного героя Симона Болівара.

Будівля у вигляді гігантського вітрила була побудована поруч з національним пантеоном - саме там тіло генерала-визволителя зберігалося з 1876 р.

Фотогалерея: Мавзолей Симона Болівара

Будівля мавзолею виконана у формі вітрила заввишки 50 метрів. Всередині нього на гранітній плиті стоїть дерев'яна труна з ініціалами Симона Болівара. В будівлі одночасно можуть перебувати до 1500 осіб.

На церемонії відкриття мавзолею був присутній Президент Венесуели Ніколас Мадуро, наступник Чавеса, який помер у березні 2013 року від раку.

Читайте також: Мадуро оголошений переможцем президентських виборів у Венесуелі

Симон Болівар був найбільш впливовим і відомим керівником війни за незалежність іспанських колоній в Америці. Завдяки йому на карті Латинської Америки з'явилося шість незалежних держав - Болівія, Венесуела, Колумбія, Панама, Перу та Еквадор. За своє життя він прийняв участь у 472 боях і битвах, проте славне життя генерала було перерване - Болівар помер від туберкульозу у віці 47 років.

Зазначимо, що колишній Президент Венесуели Уго Чавес дотримувався іншої версії події. На думку лідера, настільки велика людина не могла померти від звичайної хвороби - насправді, запевняв Президент, Болівар став жертвою замаху.

За наполяганням Чавеса три роки тому венесуельські вчені провели ексгумацію останків Болівара. Ці дослідження не підтвердили кримінальну версію смерті героя.

Читайте також: Тіло Президента Венесуели поміщено в Музей революції

Симон Болівар, який жив у 1783-1830 рр., неодноразово величався Уго Чавесом як національний герой-визволитель. У 1999 р. Чавес домігся змін до конституції країни, і з тих пір вона офіційно іменується Боліваріанська республіка Венесуела.