ru ua

В Італії приніс присягу уряд Енріко Летти (відео)

Автор: RBC.UA
В Італії відбулася церемонія приведення до присяги нового уряду під керівництвом Енріко Летти. Новий уряд став результатом створення коаліції лівоцентристів і партії екс-прем'єра Сільвіо Берлусконі "Народ свободи", про що було оголошено 27 квітня.

В Італії відбулася церемонія приведення до присяги нового уряду під керівництвом Енріко Летти (на фото). Новий уряд став результатом створення коаліції лівоцентристів (PD) і партії екс-прем'єра Сільвіо Берлусконі "Народ свободи", про що було оголошено 27 квітня, передає ВВС.

Церемонія відбулася в Квиринальному президентському палаці в Римі.

Уряд очолить сам Летта. Берлусконі заявив, що не увійде до його складу, проте його ключовий політичний союзник Анджеліно Альфано стане віце-прем'єром і міністром внутрішніх справ.

Президент Італії Джорджо Наполітано висловив надію, що новий уряд швидко зможе налагодити ефективну роботу.

Читайте також: В Італії лівоцентристи і партія Берлусконі створили уряд

"Я сподіваюся, що новий уряд негайно почне роботу у дусі співпраці і зуміє уникнути конфліктів і забобонів. Це наш єдиний варіант", - сказав Наполітано.

Новому італійському прем'єрові 46 років. Він є племінником Джанні Летти, який, у свою чергу, підтримує Берлусконі. Сам Летта "висловив скромне задоволення тією командою, яку вдалося зібрати".

Серед основних пріоритетів нового уряду декларується боротьба з економічною стагнацією і зростанням безробіття.

Опозиційний "Рух 5 зірок" не вступив у коаліцію з ліво- і правоцентристами. Лідер руху Беппе Грілло порівняв новий уряд з "оргією, гідною кращих традицій бунга-бунга".

Читайте також: Парламент Італії переобрав Наполітано на посаду Президента країни

Формування нового уряду виведе країну з політичної безвиході, в якій Італія опинилася після парламентських виборів, що відбулися в лютому, коли жодна з партій не отримала достатньої кількості голосів для формування уряду. Нагадаємо, що за підсумками виборів найбільшу кількість голосів отримали лівоцентристи - в нижній палаті вони контролюють 295 місць з тих, що є 630, а в сенаті - 114 з 315.

Зазначимо, сьогодні в Римі в результаті стрілянини поряд з резиденцією прем'єр-міністра були поранені 2 поліцейських. Стан одного з поранених оцінюється як важкий. Зловмисник арештований, його особа і мотиви злочину з'ясовуються.

Читайте також: Італія не є найбільшою проблемою Євросоюзу, - міністр фінансів ФРН

Нагадаємо, 21 квітня після декількох невдалих спроб вибрати нового Президента Італії депутати вирішили нічого не змінювати і проголосували за діючого главу держави Джорджо Наполітано.

Згода 87-річного політика все ж таки виставити свою кандидатуру дозволила правим і лівим досягти компромісу. За Наполітано проголосували всі партії окрім популістського "Руху 5 зірок", що пропонував свого кандидата в Президенти Стефано Родоту.
Формально Президент в Італії не володіє серйозною владою. Проте оглядачі відзначають, що саме Наполітано добився відставки скандального Берлусконі, якого замінив технократ Маріо Монті.