В Іспанії заборонили куріння в місцях громадського харчування

В Іспанії набула чинності заборона на куріння у всіх підприємствах громадського харчування, в тому числі тих, що знаходяться на відкритому повітрі, а також поблизу лікарень та на шкільних подвір'ях і спортмайданчиках.

В Іспанії набула чинності заборона на куріння у всіх підприємствах громадського харчування, в тому числі тих, що знаходяться на відкритому повітрі, а також поблизу лікарень та на шкільних подвір'ях і спортмайданчиках, повідомляє BBC.

Крім того, люди з сигаретою відтепер не повинні з'являтися в телевізійних передачах. Таким чином, Іспанія стала однією з найбільш "антинікотинових" країн Європи.

Закон, прийнятий в 2006 р., забороняв палити на роботі і у великих ресторанах. Питання, дозволяти чи не дозволяти палити в маленьких закладах, було залишене на розсуд їх власників, переважна більшість яких вважали за краще не обмежувати клієнтів.

Кафе і винні бари є невід'ємною частиною іспанського способу життя. За словами представників галузі, нова міра приведе до падіння відвідуваності і доходів приблизно на 10%.

Іспанія і без того переживає серйозні економічні труднощі. Проте медики та громадські активісти наполягли на жорсткості антитютюнового законодавства. За даними лікарів, від хвороб, причиною яких могло стати куріння, в країні щодня помирає 160 людей.

Нагадаємо, 15 листопада 2010 р. у Польщі набув чинності закон, що забороняє або серйозно обмежує паління в громадських місцях. Згідно нового закону, заборону на паління запроваджено в школах, лікарнях, спортивних клубах. У кафе й ресторанах має бути обладнано спеціальні приміщення для тих, хто палить. У тих ресторанах, де це неможливо, палити буде заборонено.

За порушення закону, схваленого парламентом у березні 2010 р., може бути стягнено штраф на суму до 500 злотих (близько 170 дол.). За даними міністерства охорони здоров'я, палить кожен четвертий житель Польщі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся