ru ua

В Іспанії затримано активістів "Аль-Кайєди", підозрюваних у причетності до теракту в Бостоні

Автор: RBC.UA
Поліція Іспанії заарештувала двох членів міжнародної терористичної мережі "Аль-Кайєда", підозрюваних у причетності до теракту на Бостонському марафоні 15 квітня. Про це повідомив міністр внутрішніх справ королівства Хорхе Фернандес Діас, передає Associated Press.

Поліція Іспанії заарештувала двох членів міжнародної терористичної мережі "Аль-Кайєда", підозрюваних у причетності до теракту на Бостонському марафоні 15 квітня. Про це повідомив міністр внутрішніх справ королівства Хорхе Фернандес Діас (на фото), передає Associated Press.

Читайте також: Слухання у справі Джохара Царнаева почнуться 30 травня, - Мін'юст США

Член алжирського осередку "Аль-Кайєди" був затриманий у Сарагосі на північному сході Іспанії, другий ймовірний терорист, який співпрацює з марокканськими ісламістами, - в Мурсії на південному сході королівства.

Передбачається, що затримані пов'язані з північноафриканських крилом "Аль-Кайєди" - "Аль-Кайєда в ісламському Магрибі" (AQIM).

Глава МВС утримався від подальших коментарів. Чиновник не повідомив, які підстави є в іспанських правоохоронних органів для підозри затриманих у співучасті у скоєнні теракту.

У своєму повідомленні МВС Іспанії проводить паралель між затриманими та братами Царнаєвими підозрюваними у скоєнні теракту в Бостоні, вказуючи на "схожість їх досьє", проте не поширюється про деталі цієї схожості.

Підозрювані були арештовані в рамках довгострокової спільної операції поліції Іспанії, Франції та Марокко.

На початку серпня минулого року в Іспанії затримали двох чеченців і турка, підозрюваних у приналежності до "Аль-Кайєди". У них були виявлені вибухові та отруйні речовини. Пізніше глава МВС Іспанії заявив, що три заарештованих члени терористичної мережі "Аль-Кайєда" планували найближчим часом здійснити теракт на території Європи.

Нагадаємо, теракти в Бостоні сталися під час марафону 15 квітня, два вибухи забрали життя трьох людей, близько 180 учасників заходу отримали поранення. Згодом за підозрою у скоєнні злочину був затриманий студент Джохар Царнаєв. Його брат Тамерлан загинув під час спецоперації, проведеної американськими силовиками.

Читайте також: У Канаді запобігли спробі підірвати потяг з Нью-Йорка (відео)

Сьогодні стали відомі подробиці допиту терориста, який вижив. За словами обвинуваченого, ідейним натхненником став його загиблий брат, який мав намір захистити за допомогою терактів ідеї ісламу. Джохар Царнаєв відкинув припущення про те, що вони діяли в тісній кооперації з міжнародними терористами.

Крім вибухів у Бостоні, братам Царнаєвим інкримінують викрадення автомобіля, вбивство поліцейського в кампусі Массачусетського технологічного інституту, незаконне володіння зброєю і приготування до нових терактів.