ua en ru

В Іспанії прем'єр-міністр розпустив парламент

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро розпустив парламент країни напередодні проведення дострокових парламентських виборів, що відбудуться 20 листопада ц.р. Про це глава уряду заявив після засідання Кабінету міністрів, передає Reuters.

Прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро розпустив парламент країни напередодні проведення дострокових парламентських виборів, що відбудуться 20 листопада ц.р. Про це глава уряду заявив після засідання Кабінету міністрів, передає Reuters.

До проведення дострокових виборів функції парламенту виконуватиме постійний законодавчий комітет, що зможе схвалити екстрені реформи у випадку погіршення економічної ситуації в зоні євро. Прем'єр пообіцяв, що буде вживати заходів у боротьбі з кризою в Іспанії, щоб допомогти країні уникнути необхідності звертатися за фінансовою допомогою до міжнародних кредиторів.

Про дострокове проведення парламентських виборів Сапатеро оголосив у липні ц.р. Тоді повідомлялося, що правляча Соціалістична партія таким чином має намір підсилити позиції в парламенті на тлі зміцнення власних позицій.

У травні 2011р. соціалісти зазнали розгромної поразки на місцевих регіональних виборах, в результаті яких правоцентристська опозиційна Народна партія Іспанії на чолі з Маріано Рахоєм здобула переконливу перемогу.

Нагадаємо, на початку вересня Іспанія змінила конституцію, щоб врятувати економіку країни від дефолту. Поправка свідчить, що до 2020 р. дефіцит бюджету центру, регіонів і комун не повинен бути вище за 0,4% внутрішнього валового продукту.

Ухваленню змін до Конституції передувало те, що уряд Іспанії досяг домовленості з опозицією з питання законодавчого обмеження величини держборгу і бюджетного дефіциту. Іспанія планує скоротити дефіцит бюджету до кінця 2011 р. до 6% від ВВП з 9,2% від ВВП в 2010 р., чому сприятимуть скорочення держвитрат на медицину, а також зміни календаря податкових виплат великих компаній.

Нагадаємо, згідно з маастрихтськими критеріями (законодавчо встановлені стандарти зони євро), дефіцит урядового сектору бюджету країн Євросоюзу не повинен перевищувати 3% від ВВП. Згідно з пактом ЄС, держборг країн-учасниць не повинен перевищувати 60% ВВП.

22 вересня іспанські парламентарії відновили податок на доходи багатих, скасований на початку 2008 р., з метою скорочення дефіциту бюджету країни. В уряді уточнили, що норма торкнеться 160 тис. людей, стан яких перевищує 700 тис. євро (954 тис. дол.) Опозиційні депутати звинуватили правлячу Соціалістичну робітничу партію в популізмі.

Зазначимо, у серпні ЄЦБ викупив на суму в більш ніж 50 млрд дол державні облігації європейських країн, що відчувають фінансові труднощі у зв'язку з великою сумою боргу, в т.ч. Іспанії.

29 липня, міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service помістило кредитний рейтинг Іспанії на рівні Аа2 на перегляд з можливістю зниження. На думку глави уряду Хосе Сапатеро, головною причиною фінансових та інших труднощів у Іспанії є відсутність економічних обмежень.