ru ua

В Індії до влади може повернутися династія Неру-Ганді

Автор: RBC.UA
Після більш ніж 20-річної перерви до влади в Індії може повернутися династія Неру-Ганді. Правляча партія "Індійський національний конгрес" (ІНК) обрала своїм віце-президентом Рахула Ганді - сина вбитого прем'єра Раджива Ганді і його дружини Соні, яка очолює ІНК.

Після більш ніж 20-річної перерви до влади в Індії може повернутися династія Неру-Ганді. Правляча партія "Індійський національний конгрес" (ІНК) обрала своїм віце-президентом Рахула Ганді (на фото) - сина вбитого прем'єра Раджива Ганді і його дружини Соні, яка очолює ІНК. Про це пише "Комерсант".

Перехід Рахула Ганді на другу позицію в партійній ієрархії експерти розцінюють як перший крок на шляху до його висунення на посаду прем'єра на виборах 2014 р. партією влади, яка втрачає довіру виборців і розраховує повернути популярність, вдавшись до останнього сильнодіючого засобу - "бренду Ганді".

Рішення про те, що 42-річний Рахул Ганді, який курирував молодіжне крило ІНК, посяде другу позицію в керівництві правлячої партії після своєї матері 66-річної Соні Ганді, було ухвалене на партійному з'їзді, що в неділю завершився в Джайпурі. Оприлюднивши ключове призначення, найстарший член партії Джанардано Двіведі висловив упевненість, що обрання Рахула Ганді віце-президентом ІНК "згуртує партійні ряди" напередодні виборів 2014 року.

Читайте також: В Індії обрали нового Президента

Після цього з промовою до активістів ІНК звернувся сам нащадок політичної династії Неру-Ганді. Син Раджива і онук Індіри Ганді - двох індійських прем'єрів, полеглих від рук екстремістів, Рахул Ганді дав зрозуміти, що рішення вийти з тіні і піти по стопах бабусі та батьків вимагало від нього особистої мужності. "Коли мені було вісім років, я грав у бадмінтон з двома поліцейськими. Вони були моїми друзями, але одного разу вони вбили мою бабусю, після чого моє життя перевернулося", - згадав Рахул Ганді 1984 рік, коли охоронці-сикхи розстріляли з автоматів Індіру Ганді, не пробачивши їй спецоперації проти сикхских бойовиків в Золотому храмі Амрітсар. За його словами, напередодні призначення віце-президентом ІНК до нього прийшла мати. "Вона плакала, оскільки розуміє, що влада, до якої рвуться багато, - це, по суті, отрута. Вона знає, що влада може зробити з людьми", - несподівано зізнався Рахул Ганді.

Нагадаємо, що його батька Раджива, який посів прем'єрське крісло Індіри Ганді, в 1991 році підірвали тамільські терористи, помстившись за участь індійських військ в операції проти угрупування "Тигри звільнення Таміл-Ілама" на Шрі-Ланці. Після цього ніхто з династії Неру-Ганді посаду прем'єра не займав.

Тим часом за рік до парламентських виборів індійська партія влади опинилася у вкрай непростому становищі. Гучні корупційні скандали останніх місяців, уповільнення темпів економічного зростання і, нарешті, нещодавня історія з груповим згвалтуванням і вбивством студентки в Делі, що викликала хвилю безпрецедентних загальнонаціональних протестів, опустили рейтинг кабінету Манмохана Сінгха до найнижчої точки.

Читайте також: В Індії розпочався суд у гучній справі про згвалтування студентки

У цій ситуації постала перед загрозою з тріском програти вибори індійська партія влади вдалася до останнього резерву - використанню політичного "бренду Ганді". У разі ймовірного висунення Рахула Ганді на пост прем'єра він зможе скласти реальну конкуренцію кандидатові від опозиційної "Бхаратія Джаната парті" Нарендра Моді (цей політичний важковаговик тричі ставав головним міністром процвітаючого штату Гуджарат).

У Делі вже охрестили Рахула Ганді, який пропонує програму радикальних реформ, "індійським Обамою". "Ми повинні покінчити із ситуацією, коли купка людей контролює весь політичний простір", - закликав на з'їзді ІНК до демократизації партійних рядів Рахул Ганді. Втім, йому ще належить довести опонентам, що працююча в умовах демократії політична династія радикально відрізняється від авторитарного правління політичного клану.