RU

В.Хандогій: Кабмін схвалив рішення щодо скасування віз з Ізраїлем

Автор: RBC.UA
Кабмін схвалив рішення щодо скасування віз з Ізраїлем. Про це повідомив сьогодні журналістам перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабмін схвалив рішення щодо скасування віз з Ізраїлем. Про це повідомив сьогодні журналістам перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, передає кореспондент РБК-Україна.

В.Хандогій відзначив, що дана угода між Україною та Ізраїлем буде підписана найближчим часом, проте, остаточна дата ще не узгоджена. «Угода набуває чинності через 90 днів після завершення всіх внутрідержавних процедур. У нас з Ізраїлем різні процедури», - сказав він.

Він додав, що уряд затвердив проект угоди між Україною і Ізраїлем про безвізові поїздки громадян. Кабмін також схвалив угоду між Україною і Казахстаном про перебування громадян на території іншої держави без реєстрації від 5 до 90 днів.

Нагадаємо, 20 червня ц.р. уряд Ізраїлю на своєму засіданні ухвалив рішення про введення безвізового режиму з Україною. Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху тоді заявив, що скасування віз для громадян України приведе до збільшення кількості туристів і, як наслідок, до посилення темпів економічного зростання.

Відзначимо, 24 травня ц.р. заступник голови Адміністрації Президента України Ганна Герман заявила, що Ізраїль "в найближчі тижні" має намір скасувати візовий режим для громадян України.

Раніше Б.Нетаньяху доручив МЗС країни почати переговори з Україною щодо технічних і юридичних аспектів скасування візового режиму. Ініціаторами розгляду вказаного питання в Ізраїлі були лідер партії "Наш будинок Ізраїль" (НБІ), міністр закордонних справ Авігдор Ліберман і міністр туризму Стас Місежніков. Саме завдяки старанням НБІ у вересні 2008 р. був скасований візовий режим між Ізраїлем і Росією. Позитивний досвід безвізового туристичного обміну з Росією спонукав НБІ добиватися скасування візового режиму і з Україною. Принципова домовленість про це була досягнута 7 грудня 2009 р. між екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко і А.Ліберманом. У листопаді 2009 р. уряд Ізраїлю оголосив про спрощення візових процедур для українців.