ua en ru

У Гватемалі археологи виявили одну з найдревніших гробниць індіанців майя

Автор: RBC.UA
На заході Гватемали археологи виявили одну з найбільш найдревнішихх гробниць індіанців племені майя.

На заході Гватемали археологи виявили одну з найбільш древніх гробниць індіанців племені майя, повідомляє ВВС.

Гробниця розташована в провінції Реталулеу в археологічному комплексі Такалік-Абахо 180 км на південь від столиці країни. За словами археолога Мігеля Оррего, радіовуглецевий аналіз показав, що поховання відноситься до періоду від 700 до 400 років до нашої ери.

У гробниці були знайдені численні нефритові прикраси, у тому числі намисто, частиною якого є людська фігурка з головою стерв'ятника. Зображення грифа в традиції майя було символом влади, багатства і пошани. Виходячи з цього, археологи вважають, що могила належала верховному вождю, якого вони умовно назвали K'utz Chman, що мовою майя означає "Дідусь Стерв'ятник".

Читайте також: Україна проведе розкопки на місці передбачуваного поховання князя Данила Галицького

"Він був великим начальником. Він став сполучною ланкою між культурами ольмеків та майя в Центральній Америці", - вважає Мігель Оррего.

При цьому ніяких людських останків в могилі виявлено не було - судячи з усього, до теперішнього часу вони повністю зітліли.

Читайте також: Археологи виявили останки "вампірів"

Вчені припускають, що саме в епоху правління "Дідуся Стерв'ятника" вперше з'явилися ритуальні піраміди і різьблені скульптури із зображенням членів знатних родин - характерні, з точки зору нинішніх археологів, ознаки цивілізації майя.

Читайте також: Археологи знайшли календар майя, в якому немає згадки про кінець світу (фото, відео)

До 400 році до нашої ери імперія ольмеків поступово почала втрачати свій вплив, тоді як цивілізація майя тільки починала рости і розвиватися. Розквіт майя припав на період з 250 до 800 років нашої ери, коли вони правили на території від сучасного Гондурасу до центральної частини Мексики.