У госпіталі Каддафі виявили понад 200 трупів

У Тріполі в госпіталі району Абу Сілім виявлено більше 200 трупів, серед яких є жінки і діти, передає BBC.

У Тріполі в госпіталі району Абу Сілім виявлено більше 200 трупів, серед яких є жінки і діти, передає BBC.

Медики покинули госпіталь після початку запеклих боїв за лівійську столицю. Серед кинутих хворих виявилися тяжкопоранені цивільні особи, а також військові і африканські найманці. Ті, що вижили пацієнти госпіталю повідомили, що їм довелося майже тиждень пролежати без чиєїсь допомоги в оточенні безлічі трупів.

Відомо, що госпіталь знаходився під контролем вірних полковнику Каддафі військ і лише 25 серпня був відбитий повстанськими військами.

Повстанці і сили Каддафі не перестають обмінюватися взаємними звинуваченнями в кровопролиттях, проте поки не вдалося точно встановити, як саме і з чиєї вини загинули пацієнти госпіталю в Абу Сілім.

Між тим, сили повстанців зіткнулися із затятим опором прихильників режиму Каддафі при підході до рідного міста полковника Сирт. Раніше британські літаки завдали ракетного удару по бункеру полковника в Сірте.

В даний час країни Заходу розглядають питання про розморожування коштів Каддафі та їх передачі керівництву Перехідного національної ради (ПНС). Зокрема, про намір надати заколотникам доступ до 12 млрд фунтів оголосив уряд Великобританії. Заморожування коштів Каддафі в західних банках було частиною санкцій, введених проти лівійського керівництва Радбезом ООН.

Нагадаємо, в лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна. На заході взяли верх прихильники Муаммара Каддафі, а схід контролювали повстанці. 17 березня 2011 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім в лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, які перебували під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top