Держфінспослуг: Державна страхова компанія в Україні буде створена найближчим часом

Державна страхова компанія в Україні буде створена найближчим часом. Про це під час прямої телефонної лінії заявив заступник голови державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Микола Лутак, передає кореспондент РБК-Україна.

Державна страхова компанія в Україні буде створена найближчим часом. Про це під час прямої телефонної лінії заявив заступник голови державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Микола Лутак, передає кореспондент РБК-Україна.

"Наша комісія переконана в тому, що така державна страхова компанія потрібна, незважаючи на заяви багатьох противників такої ідеї", - сказав Лутак.

За словами Лутака, у страховій компанії буде три засновника. Він також підкреслив, що вона буде створена не на бюджетні кошти, тому не буде в сфері управління жодного з міністерств.

Заступник голови Держфінпослуг зазначив, що список послуг державної страхової компанії жодним чином урізаний не буде, і вона зможе конкурувати на ринку з приватними страховими компаніями. "Ми її (компанію) не хочемо звужувати, не хочемо обмежувати, безумовно, є ряд страхувань, в яких ця компанія може мати конкурентну перевагу, навіть виходячи з того, що вона державна. Наприклад, державна страхова компанія буде страхувати експортні ризики або автомобілі силових структур ", - зазначив Лутак.

Він підкреслив, що деякі із страхових випадків - державна таємниця, тому ними має займатися державна страхова компанія, а не проводитися тендери для приватних фірм.

Раніше повідомлялося, що державна страхова компанія буде страхувати депозити вкладників і кредитних спілок. Планувалося, що в банках будуть страхувати тільки ті депозити, сума яких перевищує 150 тис грн., що захищені Фондом гарантування вкладів фізосіб. Точніше на страхування прийматимуть суму, що перевищує 150 тис грн.

Що стосується вкладів кредитних спілок, то страхувати будуть весь депозит, оскільки на сьогодні ніяких державних гарантій по таких вкладах немає. 

«У підготовленому бізнес-плані такі функції є», - заявляв голова Держфінпослуг Василь Волга. За його словами, бізнес-план був направлений уряду на початку 2011 р. 

У червні повідомлялося, що Кабмін доручив Держфінпослуг розробити концепцію щодо створення державної страхової компанії. Тоді Василь Волга заявляв, що перед ним поставили завдання створити флагмана ринку страхування. Але відзначив, якщо компанія буде створена, вона не порушуватиме антимонопольного законодавства. «Ми вже бачимо можливі питання при створенні подібної СК. Якщо працювати чисто на брудному ринку, компанія може мати збитки, якщо вона не монополіст. Але в жодному разі порушувати антимонопольне законодавство компанія не буде », - сказав В. Волга.

Раніше, уряд зобов'язав кілька держорганів, в тому числі і Мінфін, до 1 квітня 2011 р. надати свої висновки з питання створення державної страхової компанії.

Нагадаємо, планувалося, що засновниками структури будуть державні Укрексімбанк, Ощадбанк і одна зі структур Держфінпослуг.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся