ua en ru

У Німеччині аутистів наймають на роботу за "унікальні здібності" у сфері IT

Автор: RBC.UA
Німецька компанія SAP, яка займається розробкою програмного забезпечення, планує суттєво збільшити програму із працевлаштування людей з аутизмом. За словами представників SAP, такі співробітники мають "унікальні здібності у сфері інформаційних технологій".

Німецька компанія SAP, яка займається розробкою програмного забезпечення, планує суттєво збільшити програму із працевлаштування людей з аутизмом. За словами представників SAP, такі співробітники мають "унікальні здібності у сфері інформаційних технологій", передає ВВС.

Читайте також: Аутисти можуть бути корисними суспільству при певній соцпідтримці, - МОЗ

До 2020 р. близько 1% від числа всіх працівників компанії по всьому світу становитимуть люди з аутизмом, зазначили в SAP.

"Тільки за рахунок людей, здатних мислити інакше і стимулювати розвиток інновацій, SAP зуміє впоратися з викликами ХХІ століття", - зазначила виконавчий директор компанії Луїса Дельгадо.

Німецька компанія раніше найняла шість співробітників з аутизмом у свій індійський офіс у Бангалорі, де ті працюють випробувачами програмного забезпечення. За словами представників SAP, в цьому офісі було зафіксовано істотне зростання продуктивності праці. Тепер компанія має намір найняти більше таких співробітників у представництва SAP по всьому світу.

Роботу в SAP отримають, як передбачається, 650 людей. Вони займуть посади спеціалістів з контролю за якістю, а також програмістів. Як наголошується, фірма таким чином не тільки виконує соціальні зобов'язання, але й розраховує дістати унікальні таланти, що ними часто володіють люди, які страждають на аутизм.

Набирати на роботу людей з аутизмом допомагає датська соціальна організація Specialisterne, що спеціалізується в цій сфері.

Аутизм - розлад, що характеризується вираженим дефіцитом соціальної взаємодії і спілкування, а також обмеженими інтересами і повторюваними діями. Ці ознаки виявляються в дітей у віці до трьох років.

За словами медиків, причини аутизму не встановлені до кінця. Можливо, виникнення розладу пов'язано з генами, що впливають на дозрівання синаптичних зв'язків у мозку, інфекціями в період вагітності, щепленнями, психотравмувальними ситуаціями в ранньому віці.

Читайте також: Компанію Johnson & Johnson оштрафували на 1,1 млрд дол. за порушення прав споживача

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі налічується близько 67 млн ​​людей з аутизмом, з них кожна 100-а - дитина. Цей показник щороку неухильно зростає.

У США і в Західній Європі аутизм досить рідко трактують як емоційний розлад. В організаційних рішеннях на перший план виходить ступінь тяжкості психологічних особливостей. Проте у країнах колишнього СРСР цей діагноз досі вважають одним з видів спотвореного психічного розвитку. Через що аутистів часто об'єднують з іншими емоційними розладами (психопатія і психопатоподібні стани, девіантна поведінка тощо), що робить скільки-небудь ефективну корекцію аутизму і подібних з ним розладів неможливою.

Батьки аутистів нарікають на те, що після настання повноліття медики найчастіше вдаються до перекласифікації даного діагнозу на шизофренію. Це позбавляє людину можливості продовжити освіту, знайти роботу і вести повноцінне життя.

Перший пункт Європейської хартії аутистів закріплює за такими людьми право на "самостійне життя і розвиток у міру їх можливостей".