ua en ru

В Еритреї військові спробували здійснити державний переворот

Автор: RBC.UA
В Еритреї - державі, розташованій в Східній Африці на узбережжі Червоного моря - відбулася спроба державного перевороту, повідомляє Reuters з посиланням на дипломатичні джерела.

В Еритреї - державі, розташованій в Східній Африці на узбережжі Червоного моря - відбулася спроба державного перевороту, повідомляє Reuters з посиланням на дипломатичні джерела.

За наявними даними, в столиці країни Асмера група приблизно з 200 військовослужбовців захопила Міністерство інформації і штаб-квартиру державного телебачення. Бунтівники зажадали зачитати в ефірі заяву про введення Конституції 1997 р. і про звільнення політичних ув'язнених з в'язниць Еритреї.

За підрахунками ООН, у в'язницях країни знаходяться 5-10 тис. політв'язнів. Опозиція і правозахисники звинувачують владу Еритреї в застосуванні тортур і масових стратах. За словами активістів, опозиційні настрої впродовж довгого часу розповсюджувалися і серед військовослужбовців.

Повідомляється, що захоплені об'єкти оточені танками, проте про бойові зіткнення жодних даних немає.

Читайте також: Радбез ООН підтримав військову операцію Франції в Малі

Держава Еритрея, що граничить з Суданом на заході, Ефіопією на півдні і Джибуті на сході, отримала незалежність від Ефіопії в 1993 р. Конституція Еритреї була прийнята в 1997 р., проте до цих пір не набула чинності. У 1995 році Еритрея оскаржувала приналежність островів Ханіш з Єменом. У результаті між державами розгорівся збройний конфлікт, який закінчився перемогою Ємену. У 1998 році почалася нова війна з Ефіопією через спірні території, під час якої загинули десятки тисяч солдатів з обох боків. Війна призвела до величезних економічних і соціальних потрясінь, залишивши після себе зруйновану економіку, а також величезні заміновані площі землі. Війна закінчилася в 2000 році поразкою Еритреї і укладенням мирного договору, згідно з яким за дотриманням припинення вогню повинні спостерігати миротворчі сили ООН.

Читайте також: Франція починає наземну військову операцію в Малі

Нагадаємо, не так давно військовий переворот відбувся в іншій африканській державі - Малі. Влада Малі втратила контроль над північними районами в березні 2012 року - відбувся військовий переворот, який очолив капітан Амаду Саного. Політичною плутаниною в Бамако (столиця Малі, розташована на півдні республіки) скористалися угрупування туарегів, що захопили владу на обширній пустинній території півночі Малі, сумірної з крупними державами Європи. Підтримку племінним аборигенам надали ісламісти з угрупування "Ансар Дін" (араб. "Перемоги віри"), які переслідують власні інтереси в регіоні. Урядові війська були розгромлені об'єднаними силами сепаратистів-туарегів та ісламістів. Драматичні події в Малі стали одним з наслідків громадянської війни в Лівії.

З ранку 11 січня на всій території африканської держави діє режим надзвичайного положення. Напередодні, за ствердженням повстанців, їм вдалося встановити контроль над ключовим містом Конна в центрі країни.

Читайте також: Два угрупування ісламістів у Малі заявили про об'єднання і створення тимчасового уряду держави Азавад

Військову допомогу Малі надає Франція, тоді як Німеччина відмовилася брати участь у військових діях, пообіцявши тільки гуманітарну і технічну допомогу. Крім того, в Малі, як було оголошено, відправляться військовослужбовці Беніна, Гани, Нігера, Сенегалу, Буркіна-Фасо і Того.