Мубарака засуджено до довічного ув'язнення (фото)

Екс-президента Єгипту Хосні Мубарака засудили до довічного ув'язнення, повідомляє Reuters. Таке рішення виніс сьогодні суд у столиці Єгипту, Каїрі, куди Мубарака доставили на ношах. До будівлі суду колишній Президент країни був доставлений на вертольоті. Порядок на вулицях міста охороняли кілька тисяч солдатів і поліцейських.

Екс-президента Єгипту Хосні Мубарака засудили до довічного ув'язнення, повідомляє Reuters. Таке рішення виніс сьогодні суд у столиці Єгипту, Каїрі, куди Мубарака доставили на ношах. До будівлі суду колишній Президент країни був доставлений на вертольоті. Порядок на вулицях міста охороняликілька тисяч солдатів і поліцейських.

Суд визнав, що звинувачення надало необхідні докази і свідчення того, що колишній глава республіки причетний до загибелі учасників масових антиурядових демонстрацій у січні-лютому 2011 р. Разом з тим, суд не зміг знайти неспростовних доказів вини підсудного у вбивстві близько 900 осіб. На підставі цього було ухвалено рішення про заміну страти через повішення на довічний термін. Зазначимо, що Мубараку 4 травня ц.р. виповнилося 84 роки.

Засідання тривало всього кілька хвилин, судді відразу почали зачитувати вирок.

Відносно Мубарака ведеться ще окрема справа по звинуваченням його в корупції. Він став другим лідером, якого скинули в ході "арабської весни" - він пішов у відставку в кінці свого шостого президентського терміну. Зараз він єдиний з колишніх правителів, хто перебуває під слідством.

Державне звинувачення вимагало для 83-річного Мубарака смертної кари. Цю позицію підтримують родичі загиблих.

На думку захисту Мубарака, останній все ще є Президентом країни, а отже, суд над ним є незаконним. Також захист стверджує, що за переворот і зміну влади в Єгипті несуть відповідальність іноземні агенти, метою яких є дестабілізація країни. Деякі спостерігачі критикують сторону обвинувачення, вважаючи, що вона не надала незаперечних доказів для винесення смертного вироку, на якому наполягає. Крім того, проти Мубарака та його синів розглядають іще одну справу за звинуваченнями в корупції.

Колишнього Президента раніше вже засудили до значного штрафу за "завдання шкоди економіці країни" внаслідок вимикання телефонного зв'язку і доступу до інтернету під час масових виступів: Мубарак, колишній прем'єр його уряду Ахмед Назіф і колишній міністр внутрішніх справ Хабіб аль-Адлі, співзвинувачений і в нинішній справі, мають разом сплатити суму в 90 млн дол. Колишній міністр внутрішніх справ також уже засуджений до 12 і ще до 5 років ув'язнення за двома корупційними справами.

Суд над екс-президентом країни Мубараком почався 3 серпня, більша частина жителів Єгипту виступає за страту Мубарака. Згідно з опитуванням, проведеним організацією YouGov, смертний вирок колишньому єгипетському лідеру підтримують 67% жителів арабської держави. ЗМІ називають процес над Мубараком безпрецедентним в історії арабських країн. Вперше в історії арабського лідера змусив піти у відставку його власний народ і він віддав його під суд.

Нагадаємо, Мубарак був повалений в результаті революції. Він керував країною з 1981 р.

Напередодні в Єгипті був скасований закон про надзвичайний стан, який діяв 30 років.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся