ru ua

У Єгипті учасників погрому на футбольному стадіоні засуджено до смертної кари (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Суд Єгипту засудив 21 учасника погрому річної давності на стадіоні в Порт-Саїді до вищої міри покарання - смертної кари. Загалом у справі обвинуваченими проходять 73 людини. Після винесення вироку натовп, який співчуває засудженим, попрямував до будівлі суду, щоб звільнити учасників погрому. В ході нападу загинули двоє співробітників сил правопорядку.

Суд Єгипту засудив 21 учасника погрому річної давності на стадіоні в Порт-Саїді до вищої міри покарання - смертної кари. Загалом у справі обвинуваченими проходять 73 людини, передає Reuters.

Читайте також: МЗС рекомендував громадянам України утриматися від поїздок до Лівії (фото)

Після винесення вироку натовп, який співчуває засудженим, попрямував до будівлі суду, щоб звільнити учасників погрому. В ході нападу загинули двоє співробітників сил правопорядку.

За останніми даними, у зв'язку з розпочатими в місті хвилюваннями, в результаті яких загинули щонайменше 22 людини і понад 200 отримали поранення, Порт-Саїд блокований урядовими військами. Про це повідомляє телеканал "Аль-Джазіра".

Зазначимо, що нинішні акції у Єгипті, присвячені другій річниці революції в цій країні, були відзначені жорсткими сутичками між населенням і поліцією. Так, в Суеці зіткнення демонстрантів, які виступають за світський шлях розвитку країни, і сил правопорядку забрали життя 8 чоловік. До Суеца після початку заворушень також введено урядові війська.

Читайте також: Економічні втрати від "Арабської весни" можуть досягти 225 млрд дол

Нагадаємо, 1 лютого 2012 року у Єгипті на стадіоні в м. Порт-Саїд по закінченні футбольного матчу національної першості між місцевим клубом "Аль-Масрі" і командою з Каїра "Аль-Ахлі" сталася масова бійка футбольних фанатів. У ході зіткнення і виниклої тисняви ​​серед уболівальників, які намагалися залишити стадіон, загинуло понад 70 людей, постраждали близько тисячі чоловік. Більшість травм - струс головного мозку та глибокі порізи.

Зіткнення сталися в місті Порт-Саїд після матчу лідера першості, каїрської команди "Аль-Ахлі", і "Аль-Масрі" з Порт-Саїда, що закінчився з рахунком 1:3.

На відеокадрах, показаних єгипетським телеканалом, було видно, як уболівальники вибігають на поле і переслідують гравців "Аль-Ахлі". Повідомлялося, що призвідниками заворушень стали фанати "Аль-Ахлі".

Читайте також: Футбольні вболівальники заблокували центр Каїра

"Аль-Ахлі" і "Аль-Масрі" мають довгу історію запеклого суперництва. Однією із причин такого великого числа загиблих може бути той факт, що поліція у Єгипті виявилася менш пильною, ніж була до революції 2011 р.

Після повідомлень про епізоди насильства в Порт-Саїді було скасовано футбольний матч у Каїрі.

Після трагедії у Єгипті було оголошено чотириденну національну жалобу. По всій країні прокотилася хвиля маніфестацій, учасники яких звинувачували владу в тому, що вона не вжила необхідних заходів для забезпечення безпеки вболівальників. Ці демонстрації закінчилися сутичками з поліцією.