ua en ru

В Єгипті відклали оголошення підсумків виборів Президента

Автор: RBC.UA
Вища комісія з президентських виборів Єгипту ухвалила рішення не оголошувати підсумки кампанії 21 червня. Центрвиборчком має намір розглянути всі 400 апеляцій і скарг на виборчий процес, подані штабами кандидата від "Братів-мусульман" Мухаммеда Мурсі і колишнього прем'єр-міністра, відставного генерала Ахмеда Шафіка.

Вища комісія з президентських виборів Єгипту ухвалила рішення не оголошувати підсумки кампанії 21 червня. Центрвиборчком має намір розглянути всі 400 апеляцій і скарг на виборчий процес, подані штабами кандидата від "Братів-мусульман" Мухаммеда Мурсі і колишнього прем'єр-міністра, відставного генерала Ахмеда Шафіка, передає BBC.

Спочатку в ЦВК важко назвати приблизні терміни оголошення результатів голосування. Однак пізніше генеральний секретар Вищої комісії по виборах президента (ЦВК) Єгипту Хатем Багато в ефірі місцевого телебачення повідомив, що офіційні результати голосування будуть оголошені в найближчу суботу чи неділю.

Другий тур президентських виборів відбувся на минулих вихідних. Практично одразу після закінчення голосування штаб Мурсі оголосив про перемогу свого кандидата, проте прихильники Шафіка назвали таку заяву "абсурдом" і "патетичними маніпуляціями для ЗМІ", і назвали переможцем гонки екс-прем'єра.

Раніше повідомлялося, що за підсумками обробки 81% виборчих бюлетенів Мурсі набрав 52,5% голосів, у той час як за Шафіка проголосувало 47,5% виборців. При цьому невідомо, скільки отримали кандидати за підсумками обробки 100% бюлетенів. Вища комісія з президентських виборів закликала кандидатів до спокою, заявивши, що підсумки голосування будуть озвучені після завершення розгляду всіх апеляцій.

Зазначимо, що після завершення виборів Вищий адміністративний суд Каїра прийняв до розгляду позов про ліквідацію руху "Брати-мусульмани". Позивач, адвокат Шехата Мохамед Шехата, стверджує, що найбільша в країні ісламістська група незаконно проводила як політичну, так і соціальну діяльність з 1930-х років, незважаючи на те, була офіційно заборонена з 1954 р.

Це ще один крок проти ісламістів, після рішення Верховного конституційного суду від 14 червня розпустити народне зібрання, в якому в значній мірі переважала партія "Братів-мусульман" "Свобода і Справедливість".

На додаток до конституційного вирішення, було також видано постанову Верховної Ради Збройних Сил про обмеження влади майбутнього Президента.