У Данії затримали понад 80 учасників антиісламської демонстрації (фото)

Поліція Данії 31 березня 2012 р. затримала понад 80 осіб після початку заворушень у другому найбільшому місті країни Орхус. Причиною заворушень стали зіткнення членів правих антиісламських груп і лівих демонстрантів.

Поліція Данії 31 березня 2012 р. затримала понад 80 осіб після початку заворушень у другому найбільшому місті країни Орхус. Причиною заворушень стали зіткнення членів правих антиісламських груп і лівих демонстрантів.

За інформацією сил правопорядку, близько 200-300 осіб з Данії, Великобританії, Німеччини, Швеції та Польщі взяли участь у "Європейському антиджихадистському мітингу" проти ісламізації континенту. Одночасно з цим відбулася акція противників правих, яка зібрала близько 2 тис. 500 людей, повідомляє Associated Press.

Обидві демонстрації відбувалися без пригод поки один з лівих не спробував прорвати поліцейський кордон. Після завершення акції автобус з учасниками антиісламського мітингу закидали камінням і пляшками.

В результаті заворушень поліція затримала понад 80 осіб.

Праворадикальні європейські групи критикують поширення ісламу в Європі. При цьому вони декларують свою підтримку Ізраїлю і вірність секулярним цінностям.

Нагадаємо, Мохаммед Мера 11 і 15 березня розстріляв одного військовослужбовця в штатському в Тулузі і двох військових в Монтобане в 50 км від Тулузи, а потім скоїв напад на єврейський коледж в Тулузі, де відкрив стрілянину по учнях та їхніх батьках, чотири людини загинули. Після цієї атаки у Франції був введений вищий рівень терористичної загрози. Незабаром поліцейським вдалося вийти на слід злочинця, заблокувати в житловому будинку і ліквідувати. Мера застрелили 22 березня під час спецоперації в житловому кварталі Тулузи. Злочинець - француз алжирського походження - називав себе ісламським моджахедом і членом терористичної мережі "Аль-Кайєда".

Після цього французька поліція провела масові арешти. У різних районах країни було затримано близько двадцяти осіб. Поліцейські рейди - не єдиний захід, спрямований на боротьбу з екстремізмом. Кілька днів тому влада Франції оголосила заборону на в'їзд до країни деяким заявленим гостям Ісламської конференції, що відбудеться в Парижі в квітні.

Нагадаємо також, що з метою "звільнення Європи від ісламу" діяв і норвезький праворадикальний фанатик Андерс Брейвік, який 22 липня 2011 р. здійснив подвійний теракт. В результаті підриву начиненого вибухівкою автомобіля в діловому кварталі норвезької столиці і розстрілу відпочиваючих в підлітковому таборі на о.Утейа загинули 77 людей і 96 отримали поранення. Брейвік підтвердив свою відповідальність за скоєні теракти, проте не визнав провини. В ході допитів Брейвік заявляв також, що мав намір влаштувати теракти ще на 30 об'єктах, у тому числі на АЕС, нафтовій платформі в Північному морі і біля королівського палацу.

На початку березня Генеральна прокуратура Королівства Норвегія пред'явила йому остаточні обвинувачення. Брейвіку інкримінують вчинення теракту, що спричинив смерть людей, спробу порушити головні засади функціонування суспільства і залякати суспільство.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Associated Press
On Top