ua en ru

У Чилі студенти і школярі провели акцію протесту, затримані 109 осіб (фото)

Автор: RBC.UA
У Чилі десятки тисяч студентів і школярів провели загальнонаціональну акцію, вимагаючи безкоштовної освіти. У столиці країни Сантьяго цей захід завершився зіткненнями з поліцією.

У Чилі десятки тисяч студентів і школярів провели загальнонаціональну акцію, вимагаючи безкоштовної освіти. У столиці країни Сантьяго цей захід завершився зіткненнями з поліцією, повідомляє ВВС.

Фотогалерея "Студентські заворушення в Чилі"

Демонстрація була мирною, проте завершилася вона неприємними інцидентами: активісти почали кидати в поліцейських різні предмети. Вісім офіцерів отримали серйозні травми, один з постраждалих знаходиться у важкому стані: він отримав хімічний опік кислотою.

Деякі протестувальники займалися вандалізмом: пошкоджували світлофори і дорожні знаки. У результаті спецназ застосував проти хуліганів сльозоточивий газ і водяні гармати. Затримано 109 осіб.

Читайте також: Брати участь у вуличних акціях протесту готові більше 40% респондентів РБК-Україна, - опитування

За оцінками влади, в акції протесту взяли участь 80 тис. осіб. Лідери студентського руху дають іншу цифру - близько 150 тис. Вони заявляють, що в мітингах за межами Сантьяго брали участь приблизно 250 тис. активістів.

Двома тижнями раніше в Сантьяго пройшов аналогічний студентський захід, що також завершився зіткненнями зі спецназом: у поліцію полетіли "коктейлі Молотова", правоохоронці відповіли застосуванням спецзасобів.

Нагадаємо, марші з вимогою доступної освіти в Чилі почалися в 2006-2010 рр., під час правління попереднього Президента Мішель Бачелет, і посилилися з приходом до влади нинішнього глави держави - Себастьяна Піньєри.

Читайте також: У Вінниці стартувала опозиційна акція "Вставай, Україна!" (відео)

Уряд Піньєри понизив ставки на кредитування, проте, за словами студентів, кредити на освіту залишаються недоступними, університети - дорогими, громадські школи - бідними, а вся система в цілому, що майже не змінювалася з часів диктатури Аугусто Піночета, що захопив у 1973 р. владу - нікуди не придатною.

Очікується, що реформа освіти стане одним з найбільш гострих питань на президентських виборах в листопаді цього року.