ua en ru

Чотири райони Києва залишилися без гарячої води через борги "Київенерго" перед "Нафтогазом"

Автор: RBC.UA
Гарячу воду до кінця дня відключать мешканцям Оболонського, Деснянського частини Дніпровського і Подільського районів Києва. Гарячої води не буде на житлових масивах: Куликове Поле, Лісовий, Комсомольський, Водопарк, Троєщина, Вигурівщина, Оболонь, Мінський, Воскресенка, Кибальчича, частково Лівобережний та Микільська Слобідка.

Гарячу воду до кінця дня відключать мешканцям Оболонського, Деснянського частини Дніпровського і Подільського районів Києва.

Управління магістральних газопроводів "Київтрансгаз" за дорученням НАК "Нафтогаз України" у вівторок, 11 вересня, близько 13:30 повністю обмежило постачання газу на ТЕЦ-6 ПАТ "Київенерго".

Гарячої води не буде на житлових масивах: Куликове Поле, Лісовий, Комсомольський, Водопарк, Троєщина, Вигурівщина, Оболонь, Мінський, Воскресенка, Кибальчича, частково Лівобережний та Микільська Слобідка. Про це повідомляє прес-служба "Київенерго".

Читайте також: Чистий збиток "Київенерго" у І півріччі виріс майже в 2 рази

Всього без гарячого водопостачання залишаться 3 тис. 238 споживачів. Серед них - 2 тис. 305 житлових будинків, 125 шкіл, 164 дитячих садка, 58 лікувальних закладів, 586 відомчих будівель.

Причиною обмеження газопостачання стала заборгованість держбюджету перед "Київенерго" по компенсації різниці між встановленими тарифами на теплову енергію для потреб населення і собівартістю її виробництва, включно з розрахунками за спожитий газ перед НАК "Нафтогаз України", відзначили в компанії.

Станом на 1 вересня 2012 р. борг "Київенерго" перед газовиками за "тепловий" газ, який використовується для потреб населення, склав 1,242 млрд грн, а заборгованість бюджету по різниці в тарифах перед "Київенерго" - 2,303 млрд грн. У компанії пояснили, що зможуть погасити залишок боргу тільки після отримання з бюджету передбаченої компенсації.

"Кабінет міністрів офіційно затвердив субвенцію на погашення різниці в тарифах. Але на сьогоднішній день погашення відбулося лише частково. Наслідки не змусили себе довго чекати. З початком опалювального сезону відсутність газу - це небезпека залишитися не тільки без гарячої води, але й без опалення", - підкреслив генеральний директор АК "Київенерго" Олександр Фоменко.
На даний момент переговори про відновлення газопостачання тривають.

Читайте також: В трьох районах столиці відключать гарячу воду

У липні-серпні "Київенерго" перерахувала НАК "Нафтогаз України" 1,336 млрд грн за газ, спожитий на виробництво теплової енергії для потреб населення. Ці кошти були отримані компанією в якості компенсації різниці в тарифах. Враховуючи цю компенсацію, заборгованість з різниці в тарифах склала трохи більше 2 млрд грн.

Нагадаємо, що в липні і серпні ПАТ "Київенерго" перерахувало НАК "Нафтогаз" 742,13 млн грн і 470 млн 93 тис. грн за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії для потреб населення. Ці кошти були частиною компенсації різниці між чинними тарифами і собівартістю її виробництва. У підсумку проплата склала 1,213 млрд грн.

Враховуючи цю компенсацію, заборгованість з різниці в тарифах зменшилася до 2,23 млрд грн. До 1,37 млрд грн зменшилася також заборгованість компанії перед газопостачальниками.

Через борги "Київенерго" киянам вже не вперше цього року відключають гарячу воду. 25 липня "Київенерго" не змогла відновити подачу гарячої води у трьох районах столиці (Дніпровському, Деснянському та Оболонському).

Читайте также: "Київенерго" перерахувало "Нафтогазу" 470 млн грн

Зазначимо, що "Київенерго" останнім часом звітує про великі збитки. Чистий збиток ПАТ "Київенерго" в І півріччі 2012 р. виріс на 97% - до 785,089 млн грн проти 397,62 млн грн за аналогічний період 2011 р. Чистий збиток ПАТ "Київенерго" в 2011 р. склав 1,375 млрд грн. У "Київенерго" запевняють, що найбільша проблема для компанії - це газове питання і, як наслідок, економічно необгрунтований тариф.

"Київенерго" займається забезпеченням Києва електричною та тепловою енергією, поєднуючи процеси виробництва, транспортування і збуту енергоресурсів. Чисельність співробітників компанії складає майже 14 тис. осіб. Енергетичні джерела та розгалужена мережа теплопроводів, кабельних, повітряних ліній електропередачі дозволяє енергокомпанії повністю забезпечувати потреби м. Києва в електричній і на 85% у тепловій енергії. "Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької ТЕЦ. На початку грудня 2011 мажоритарним власником "Київенерго" стала компанія ДТЕК, яка входить структуру СКМ Ріната Ахметова. ДТЕК виграв конкурс з продажу 25% акцій "Київенерго", збільшивши свою частку в компанії до 71,82%. Нагадаємо, в початку 2012 р. наглядову раду "Київенерго" призначив генеральним директором компанії Олександра Фоменка. Раніше він працював генеральним директором ПАТ "Дніпрообленерго". Наглядову раду "Київенерго" раніше очолив депутат Київської міськради Іван Плачков. Крім нього до складу наглядової ради увійшли НАК "Енергетична компанія України", ТОВ "ДТЕК", DTEK Holdings Ltd, DTEK Holdings BV, DTEK Investments B.V.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook