У Чехії суд ухвалив рішення про неприпустимість видачі Україні Б.Данилишина

Міський суд Праги сьогодні виніс ухвалу про неприпустимість видачі колишнього міністра економіки України Богдана Данилишина в Україну, як того домагається українська сторона.

Міський суд Праги сьогодні виніс ухвалу про неприпустимість видачі колишнього міністра економіки України Богдана Данилишина в Україну, як того домагається українська сторона, передає радіо "Свобода".

Нинішнє рішення суду, таким чином, підтвердило, що статус політичного біженця, наданий Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки Богданові Данилишину 13 січня цього року, не може бути скасований. Це радіо "Свобода" підтвердила адвокат Б.Данилишина Маріна Махіткова.

"Видача пана Богдана Данилишина в Україну для проведення карного слідства є неприпустимою. Підставою є положення чеського Карного кодексу: якщо конкретній особі надали притулок або міжнародний захист, то заборонено видавати її для проведення карного слідства на території іноземної держави", - заявила М.Махіткова.

Нагадаємо, 21 січня Генеральна прокуратура Чехії передала празькому Міському суду пропозицію про неприпустимість екстрадиції колишнього міністра економіки України Б.Данилишина з Чехії в Україну у зв'язку з одержанням ним політичного притулку. Генпрокуратура України заявляла, що кримінальну справу проти Б.Данилишина закриватися не буде.

Раніше, 19 січня М.Махіткова заявила, що рішення чеського суду, який звільнив Б.Данилишина і надав йому політичний притулок у Чехії, оскаржити вже неможливо.

Напередодні директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин заявив, що Україна просить МВС Чехії надати офіційне рішення щодо надання політичного притулку екс-міністру економіки України. За словами О.Волошина, тимчасовому повіреному у справах Чеської республіки в Україні була передана нота української сторони, в якій висловлюється прохання України до чеської сторони з офіційними каналами передати результати розгляду справи Б.Данилишина, громадянина України, в чеських правоохоронних органах.

14 січня міський суд Праги прийняв рішення про звільнення екс-міністра економіки з-під варти. Після цього Б.Данилишин заявив, що має намір у правовому порядку довести свою правоту і вірить у перемогу демократичних принципів в Україні.

Раніше Б.Данилишину надали політичний притулок в Чеській Республіці. Рішення про це прийняло Міністерство внутрішніх справ Чехії. Весь цей час чиновник перебував у в'язниці попереднього ув'язнення в Празі.

Як повідомлялося, 7 січня ц.р. чеський суд відмовив Б.Данилишину у звільненні з-під варти. Чеська влада боялася, щоб Б.Данилишин, затриманий на основі міжнародного ордера, не втік з Чехії.

Відзначимо, Празький міськсуд також відмовив Б.Данилишину у звільненні під заставу ще в середині листопада 2010 р.

Екс-міністра економіки Б.Данилишина затримав Інтерпол у Празі 18 жовтня минулого року. В Україні Б.Данилишина звинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 "Зловживання владою або службовим становищем" Кримінального кодексу України. Його звинувачують у фінансових зловживаннях на суму близько 14 млн грн. Сам же екс-міністр провину заперечує. Колишній міністр економіки України був затриманий в Празі 18 жовтня 2010 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся