ua en ru

У Брюсселі погоджено компромісний проект бюджету Євросоюзу

Автор: RBC.UA
Після тривали майже 17 годин переговорів у ніч на суботу, 19 листопада, представникам країн ЄС і Європарламенту вдалося погодити компромісний проект бюджету на майбутній рік.

Після тривали майже 17 годин переговорів у ніч на суботу, 19 листопада, представникам країн ЄС і Європарламенту вдалося погодити компромісний проект бюджету на майбутній рік, передає Deutsche Welle з посиланням на агентство AFP.

Як повідомляється, видаткова частина склала 129 млрд євро - на два відсотки більше, ніж у поточному році. Парламентарії наполягали на витратах у розмірі 133,1 млрд євро, тобто на 5 відсотків більше, ніж у нинішньому бюджеті. Таким чином, було прийнято пропозицію прихильників жорстких заходів економії, відзначають експерти.

"Перемогою реалізму" назвав досягнутий компроміс голова комісії Європарламенту по бюджету Ален Ламассур, який брав участь з переговорах.

"Прийнятий проект по праву можна назвати бюджетом економії", - заявив єврокомісар з питань бюджету та фінансового планування Януш Левандовський. За його словами, продовження суперечок навколо бюджету стало б поганим сигналом як для ринків, так і для 500 мільйонів громадян країн Євросоюзу.

Проект бюджету Євросоюзу має бути остаточно затверджений у грудні. На дві третини він формується за рахунок внесків 27 країн-членів ЄС, розмір яких визначається залежно від рівня ВВП. Решта коштів надходять за рахунок податкових і митних зборів. Найбільший внесок до бюджету вносить Німеччина - її частка становить майже 17 відсотків.

Нагадаємо, 16 листопада ц.р. голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу під час свого виступу перед членами Європарламенту заявив, що фінансова криза в єврозоні набула системного характеру, і для її подолання країни валютного блоку і Євросоюз (ЄС) в цілому повинні більш строго дотримуватися курсу на поглиблення економічної інтеграції. "Боротьба з кризою, можливо, потребує прийняття додаткових, дуже серйозних заходів", - зазначив Баррозу, підкресливши, що необхідно вести мову не про фрагментацію європейського економічного співтовариства, а, навпаки, про ще більш тісну економічну інтеграцію.

Поглиблення економічних зв'язків всередині єврозони не повинно ставити в невигідне становище держави ЄС, які поки продовжують використовувати національні валюти, вважає глава Єврокомісії. "Не повинно бути поділу між єврозоною в її поточному складі (17 країн) і іншими 10 членами ЄС", - заявив Баррозу.

Він також додав, що завдання більш тісної економічної інтеграції в Європі вимагатиме змін основоположних угод Євросоюзу.

У свою чергу, Ангела Меркель вже не в перший раз говорить про необхідність внесення змін в європейські конвенції та угоди. На її думку, на початку 2012 р. повинен бути розроблений конкретний текст, а до кінця наступного року всі 27 країн Євросоюзу повинні схвалити конвенції із внесеними поправками. У жовтні 2011 р. в рамках зустрічі лідерів єврозони постійний голова Європейської ради Херман ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу повідомили, що країни регіону можуть оприлюднити свої пропозиції щодо змін до існуючих пактам на саміті ЄС у грудні 2011 р.