В Лондоні пред'явили звинувачення більш ніж 700 учасникам заворушень
Поліція Лондона пред'явила різні звинувачення більше 700 учасників заворушень. Як повідомили співробітники органів правопорядку, звинувачення включають насильство, порушення громадського порядку і злодійство. Вони відзначили, що всього арештовано понад 1 тис. 700 осіб, з яких 704 вже пред'явили звинувачення, передає Associated Press.
Інші будуть чекати повторного розгляду своїх справ у кримінальному суді присяжних, уповноваженому виносити більш суворі вироки.
Зараз вулиці країни посилено патрулюються. Даних про нові заворушення поки не надходить.
Раніше повідомлялося, що більше третини заарештованих - підлітки, які не досягли 18 років.
Британські погроми спалахнули 6 серпня 2011 р. Сигналом до початку заворушень стало вбивство лондонця Марка Даггана місцевим поліцейським. Правоохоронці запевняли, що він першим відкрив вогонь, проте незалежна експертиза показала, що він взагалі не стріляв зі свого пістолета.
Спочатку погроми охопили околиці Лондона - Тоттенхем, Брікстон і Енфілд. Пізніше, 8-9 серпня, заворушення перекинулися на інші міста країни, в тому числі Ліверпуль, Манчестер і Бірмінгем.
Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Девід Кемерон відкинув заяви британських ЗМІ про те, що головною причиною масових виступів у найбільших містах країни стали злидні та заходи жорсткої економії.
Девід Кемерон, виступаючи у четвер, 11 серпня, на надзвичайній сесії парламенту, присвяченій масовим заворушеннням у Лондоні та ряді інших британських міст, також заявив, що розглядає можливість введення військ в міста для підтримки сил поліції. "Начальство поліції запевнило мене в тому, що вони самі вийдуть захищати вулиці, перш ніж звернутися за допомогою до армії. Але моїм обов'язком є розглянути всі можливості в цій ситуації, і, ймовірно, ми залучимо армію, щоб звільнити сили поліції там, де це можливо", - зазначив прем'єр-міністр.
Також Кемерон заявив про те, що на відновлення територій та допомогу жертвам погромів буде виділено 10 млн фунтів. При цьому, за попередніми оцінками страховиків, збитки від масових заворушень можуть перевищити 150 млн фунтів.
Кемерон також визнав, що в перші дні заворушень було задіяно занадто мало поліцейських і тактика, що вони застосовували, не дала належного ефекту.
Фахівці вважають, що глава британського уряду може схвалити онлайн-петицію жителів Великобританії, які запропонували позбавляти учасників погромів соціальної допомоги. Крім того, Д. Кемерон вважає, що ефективним заходом попередження майбутніх заворушень стане виселення винних з муніципальних квартир.