ua en ru

У Британії шахрай вкрав футбольний клуб і збанкрутував банк

Автор: RBC.UA
Британське відомство з розслідування великих фінансових махінацій впритул зайнялося шахраєм, якому вдалося вкрасти футбольний клуб і "пустити по світу" банк.

Британське відомство з розслідування великих фінансових махінацій впритул зайнялося шахраєм, якому вдалося вкрасти футбольний клуб і "пустити по світу" банк, передає ВВС.

Слідчі також вивчають, як раніше судимий за шахрайство Рассел Кінг зумів переконати колишнього тренера збірної Англії Свена-Йорана Ерікссона стати спортивним директором найстарішого футбольного клубу в світі "Ноттс Каунті" і навіть відвідати в цій якості Північну Корею.

Сам Рассел Кінг вважає себе невинним і заявляє, що був консультантом по цих угодах.

Відзначимо, Свен-Йоран Ерікссон був призначений в "Ноттс Каунті" в 2009 р. після того, як клуб перейшов у нові руки під гучні заяви про інвестиції, нібито очікувалися з країн Близького Сходу. Обіцяні інвестиції так і не реалізувалися, і клуб опинився в боргах, які досягли 7 млн ​​фунтів стерлінгів.

"Для мене як футбольного людини це було просто фантастикою - мати можливість підняти клуб, який перебував на задвірках Другого дивізіону на рівень Прем'єр-ліги, володіючи при цьому достатніми фінансами. Це була просто мрія, і я, звичайно, підписав контракт, що було помилкою" , - говорить тренер.

За словами Свена-Йорана Ерікссона, перші ознаки неприємностей з'явилися досить скоро. "Я відчув недобре, коли мені повідомили про несплачені рахунки за молоко", - згадує він.

Як розповів тренер програмі "Панорама" першого каналу ВВС, будучи в урядовому палаці в столиці Північної Кореї, він своїми очима бачив, як Рассел Кінг і співтовариші передавали уряду цієї країни так звані акції. "Я запитав у них про масштаби угоди. Суми, які вони назвали, обчислювалася навіть не в мільйони, а мільярди доларів. Вони використовували моє ім'я. Врешті-решт, для мене все це обернулося великою помилкою".

Результати розслідування принесли дивовижні результати: ділові пропозиції та угоди Рассела Кінга викликали довіру через підтримку, яку йому надавав інвестиційний банк First London plc. Серед радників банку - такі люди як член парламенту від партії консерваторів Тім Йо, а також маршал авіації і колишній розвідник сер Джон Уокер.

Банк, як і годиться в таких випадках, відправив Джона Уокера, який очолював у свій час оборонну розвідку, перевірити таємниці Рассела Кінга і його північнокорейської угоди. Однак навіть колишньому розвіднику не вдалося запідозрити недобре: "Що я знаю про Рассел Кінга. Не так вже й багато. Він вмів говорити, в цьому йому не відмовиш. Він був шахраєм. Я попався йому на гачок, як і Свен. Їм просто потрібні були імена відомих людей".

Кінгу вдалося отримати контроль над половиною всіх операцій банку після того, як він переконав керівництво First London plc у тому, що управляє мільярдами доларів, що належать королівській сім'ї Бахрейна.

Але як говорить президент Агентства у справах інформації Бахрейну Фауаз аль-Халіфа, Рассел Кінг збрехав і цього разу: "Можливо, він зустрічався іноді з членами королівської сім'ї, проте ніяких фінансових зв'язків ні з ним, ні з його компанією в нас немає".

У минулому році банк First London plc, що заборгував майже 9 млн фунтів стерлінгів, збанкрутував.

Управління з фінансового регулювання і нагляду Великобританії (FSA) вивчило подробиці угоди, яка дала можливість Кінгу контролювати 49% всіх акцій банку. Результати цієї роботи передані в Відомство з розслідування великих фінансових махінацій. "У цьому випадку право контролю над акціями банку було передано без попереднього повідомлення FSA, що було потрібно за законом", - сказав прес-секретар відомства.

Що стосується футбольного клубу, то власником клубу був до пори до часу фонд, що належав групі уболівальників. Але Кінгу вдалося умовити фанатів продати його всього за один фунт після зустрічі з тим, кого вони прийняли за одного з майбутніх інвесторів з Бахрейна.

Абід Хіят Хан був представлений на зустрічі як принц з близькосхідної країни. Однак, як вдалося встановити, цю людину насправді розшукує британська поліція. У 2008 р. він втік з Великобританії, де повинен був постати перед судом за крадіжку, як повідомляється, майже 1 млн фунтів стерлінгів. Абід Хіят Хан заперечує, що він видавав себе за принца.