ua en ru

У Бельгії досягнуто домовленості про подолання політичної кризи

Автор: RBC.UA
У Бельгії Фламандська і Валлонський партії, що змагаються між собою, в суботу досягли домовленості про проведення реформ, спрямованих на подолання політичної кризи, що триває понад півтора роки, повідомляє радіо «Свобода».

У Бельгії Фламандська і Валлонський партії, що змагаються між собою, в суботу досягли домовленості про проведення реформ, спрямованих на подолання політичної кризи, що триває понад півтора роки, повідомляє радіо «Свобода».

Угода також передбачає підтримку фінансовим інститутам, після того, як Міжнародне рейтингове агентство Moody's попередило Бельгію про можливе зниження її кредитного рейтингу.

Один із франкомовних політиків, лідер Реформаторського руху Шарль Мішель оцінив домовленість щодо проведення реформ, які передбачають розширення повноважень регіональних органів влади, як одну з найважливіших угод, досягнутих після другої світової війни.

Бельгія близько 18 місяців живе без постійного уряду. Після парламентських виборів партії, що представляють основні етнічні громади - фламандців та валлонів, не можуть досягти компромісу.

Коаліційні переговори зі створення уряду в Бельгії поновилися 6 вересня. 15 вересня повідомлялося про прорив в переговорах. Лідер франкомовних соціалістів Еліо Ді Рупо, уповноважений королем Бельгії вести переговори заявив, що вісім партій зробили "перший рішучий крок" до виходу країни з політичної кризи.

Лідери фламандців наполягали на проведенні реформи, яка зробила б їх регіони одномовними. Це викликало невдоволення франкофонів, які змушені використовувати в офіційній переписці і спілкуванні нерідну мову.

Незважаючи на політичну кризу, в Бельгії цілком успішно працює тимчасовий уряд Іва Летерма. Однак Король бельгійців Альберт ІІ, а також Єврокомісія зі штаб-квартирою в Брюсселі, закликають фламандських і валлонських політиків скоріше дійти згоди і сформувати коаліційний уряд. ЄС зазначає, що без цього неможливо провести назрілі структурні реформи.

Зазначимо, міжнародне рейтингове агентство Moody's помістило довгострокові рейтинги Бельгії в список на перегляд з можливим пониженням. Нині довгостроковий суверенний рейтинг країни в місцевій та іноземній валютах перебуває на рівні Аа1, при цьому в агентстві підтвердили короткостроковий рейтинг на рівні Prime-1.

В якості основних причин зниження рейтингів Бельгії названі зростання ризиків, що пов'язані з погіршенням обстановки на тлі боргової кризи єврозони; ускладнення ситуації з виплатою державного боргу при уповільненні темпів зростання національної економіки, а також збереження невизначеної ситуації з тим, як урядові заходи з порятунку банківського сектора позначаться на бюджеті країни.

В оцінці Moody's будуть містяться узагальнені дані про ризики, але разом з тим рейтинги ступеня А є показником сильної економіки, високого кредитного статусу і відсутності серйозного комплексного дисбалансу.