ua en ru

В американській в'язниці Гуантанамо слідом за голодуванням спалахнув бунт

Автор: RBC.UA
В американській в'язниці Гуантанамо спроба розвести ув'язнених по одиночних камерах закінчилася зіткненнями укладених з охоронцями, передає Reuters.

В американській в'язниці Гуантанамо спроба розвести ув'язнених по одиночних камерах закінчилася зіткненнями укладених з охоронцями, передає Reuters.

Читайте також: WikiLeaks повертається - ресурс опублікував документи американської дипслужби 70-х рр

Ув'язнених намагалися розвести по одиночним камерам в якості покарання за голодування, яке ті оголосили ще в лютому, а також за те, що ув'язнені закрили вікна і завісити камери спостереження.
Ув'язнені напали на охоронців, коли ті спробували проникнути в камери. Охороні довелося застосувати гумові кулі. Бунт був припинений.
"Деякі засуджені пручалися за допомогою саморобної вогнепальної зброї. Було зафіксовано чотири постріли, але ні охорона, ні самі ув'язнені не постраждали. Цілодобове спостереження необхідно для забезпечення безпеки і стабільності, так як засуджені продовжують голодування, відмовляються від тюремного харчування", - повідомив капітан Роберт Дюранд.
Він також зазначив, що після заворушень лікарі оглянули всіх ув'язнених.
В даний час у в'язниці перебуває 166 осіб, яких підозрюють у терористичній діяльності. Деякі в'язні провели у в'язниці більше 10 років.
Читайте також: На ЦРУ в рамках боротьби з тероризмом працювали понад півсотні держав, - дослідження
Голодування укладених почалася два місяці тому на знак протесту проти конфіскації особистих речей та плюндрування екземплярів Корану співробітниками в'язниці. У голодуванні беруть участь 43 ув'язнених.
В'язниця в Гуантанамо розташована на території військово-морської бази США в затоці Гуантанамо (Куба), в 15 км від однойменного міста. У ній містяться ув'язнені, заарештовані в ході війни з тероризмом.
В'язниця Гуантанамо була створена в 2002 р., першими ув'язненими в ній стали діяли в Афганістані проти США таліби. Тюрма неодноразово згадувалася в контексті порушення прав ув'язнених. Президент США Барак Обама обіцяв закрити Гуантанамо, проте виконати даної обіцянки не зміг через сильної опозиції в Конгресі. За всі роки існування через цю в'язницю пройшло понад 700 чол.