В Африці в міжплемінних зіткненнях загинули 25 осіб

На кордоні африканських держав Малі і Буркіна-Фасо в результаті збройного зіткнення загинули 25 людей,. Конфлікт розгорівся на етнічному грунті між племенами пеул (Буркіна-Фасо) і догонов (Малі). Причиною став випас племенем пеул худоби на території догонів, велика частина загиблих належить до племені пеул.

На кордоні африканських держав Малі і Буркіна-Фасо в результаті збройного зіткнення загинули 25 людей, передає ВВС. Конфлікт розгорівся на етнічному грунті між племенами пеул (Буркіна-Фасо) і догонов (Малі). Причиною став випас племенем пеул худоби на території догонів, велика частина загиблих належить до племені пеул. Про сутичках з 22 травня ц.р. повідомив буркінійскій міністр з управління територіями Жером Бугума. За даними міністра, зіткнення викликали приплив біженців в Буркіна-Фасо, число яких обчислюється сотнями.

Нагадаємо, раніше бойовики-туареги проголосили незалежність регіону Азавад на півночі Малі. Ситуація в Малі загострилася два тижні тому, коли військові повалили Президента Амаду Туре, мотивуючи повстання тим, що він не в змозі покінчити з сепаратистськими рухами берберів-туарегів. Опозиція, незадоволена приходом до влади військової хунти, створила Об'єднаний фронт захист республіки і демократії, що складається з 38 наспіх створених партій. Капітан Саного, який очолив переворот, заявив, що залишиться при владі лише до тих пір, поки не покінчить з повстанням туарегів на півночі країни.

У малійських повстанців є свіжий приклад того, як добиватися незалежності. 9 липня на карті світу з'явилася нова держава - Південний Судан, яка була створена в результаті громадянської війни, яка тривала більше двадцяти років. Водночас після відновлення зіткнень на етнічному грунті в Південному Судані, щонайменше, 100 чоловік були вбиті і сотні пропали без вісті. Нова хвиля насильства в Південному Судані викликана захопленням худоби та каральними нападами між племенами мурле і лу нуер. Раніше повідомлялося, що в ході перестрілки в Південному Судані 3 лютого ц. р. загинули 37 людей, 19 січня загинули 47 осіб. 13 січня повідомлялося, що в штаті Джонглей жертвами міжплемінних сутичок стали 57 людей, переважно жінки і діти. На початку січня 2012 р. в результаті бойових зіткнень між племенами мурло і лу нуер в штаті Джонглей загинули в цілому більше 3 тис. чоловік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся