В Афганістані сталася серія гучних терактів

В Афганістані сьогодні відбулися збройні інциденти, є жертви. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на органи влади афганських провінцій, передає радіо "Свобода".

В Афганістані сьогодні відбулися збройні інциденти, є жертви. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на органи влади афганських провінцій, передає радіо "Свобода".

На півдні провінції Гільменд в районі Марджах сьогодні в результаті підриву на міні поранено п'ять поліцейських.

На сході країни в провінції Пактія в районі Зурмат в середу вбито трьох місцевих жителів і поранено ще десять, включаючи дитину. Також у середу на півночі Афганістану в районі Шамтал провінції Балх при підриві на фугасі загинули двоє поліцейських, ще троє отримали поранення.

Всі ці теракти є продовженням війни руху "Талібан" проти режиму Хаміда Карзая і присутності військ інших країн на території Афганістану. Раніше на військовій базі НАТО в м. Гардез в східній провінції Пактія (на кордоні з Пакистаном) стався потужний вибух.

За попередніми даними, бойовики руху "Талібан" підірвали замінований автомобіль біля самого входу на базу. Представники "Талібану" узяли на себе відповідальність за теракт, повідомивши, що він забрав життя 27 чоловік.

19 серпня в центрі Кабула, в районі, де розташований популярний серед іноземців готель "Інтерконтиненталь", сталися відразу три сильних вибухи, в результаті чого загинули три особи - двоє поліцейських і двірник. Вибухом зруйновано частину будівлі британської дипломатичної місії. Відповідальність за теракти взяли на себе представники руху "Талібан".

Крім того, 18 серпня в наслідок вибуху фугасу в провінції Герат на заході країни загинули 20 і постраждали 12 людей. На фугасі підірвалися два мікроавтобуси, в яких перебували люди. Також, 14 серпня ц.р. в результаті атаки терористів-смертників на резиденцію губернатора в адміністративному центрі провінції Парван - м. Чарікар в центральному Афганістані 22 людини загинули, ще 34 отримали поранення.

Війна в Афганістані між силами НАТО і рухом "Талібан" триває з 2001 р. Провідну роль у бойових діях грають американські підрозділи. Збройні сили США втратили у війні убитими не менше 1,6 тис., пораненими - 11,7 тис. осіб. Варто зазначити, що в даний час чисельність міжнародного контингенту в Афганістані складає близько 150 тис. чоловік.

Раніше США, Франція, Великобританія і Німеччина заявили про виведення частини своїх контингентів з Афганістану. Представники західної коаліції пояснюють виведення військ тим, що після 10 років бойової операції проти талібів, відповідальність за ситуацію в країні повинні взяти на себе самі афганці. НАТО планує повністю передати афганським властям відповідальність за підтримку безпеки на всій території Афганістану - до кінця 2014 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top