В 1/4 Ліги Чемпіонів "Челсі" вириває перемогу у "Бенфіки", а "Реал" з АПОЕЛем влаштовують шоу в Мадриді (фото)

Завершилися останні чвертьфінали Ліги Чемпіонів. Завершилися так, як і очікувалося - перемогами "Челсі" та "Реала". Правда, перемогами різними. Якщо "Реал" дозволив собі повеселити домашню поблику п'ятьма забитими і двома пропущеними голами в матчі з АПОЕЛем. То "Челсі" змусив похвилюватися своїх уболівальників, коли в самому кінці матчу "Бенфіці" вдалося зрівняти рахунок. Але удар колишнтого гравеця "Порту" (найлютішого ворога "Бенфіки") Рауля Майерлеша повернув все на свої місця.

Челсі - Бенфіка 2:1
: Лемпард, 20 (з пенальті), Мейрелеш, 90+2 - Хаві Гарсія, 85
Челсі: Чех, Іванович, Буд. Луїс, Террі (Кехілл, 59), Е. Коул, Мікел, Лемпард, Рамірес, Мата (Мейрелеш, 80), Калу, Торрес (Дрогба, 88)
Бенфіка: Артур, Перейра, Хаві Гарсія, Емерсон, Капдевілья, Вітсель, Матіч, Сезар (Родріго, 73), Аймар, Кардосо (Олівейра, 58), Гайтан (Джало, 61)
Вилучено: Перейра, 40

Від самого початку Фортуна досить чітко позначила свою прихильність до господарів. Останньою її примарною посмішкою гостям став офсайд, зафіксований на 12-й хвилині у Хуана Мати, коли гол нападника "Челсі" був скасований. Уже десять хвилин по тому словенський рефері Дамир Скомина упевнено вказав на 11-метрову позначку після зіткнення Ешлі Коула з Бруно Сесаром. Пенальті реалізував Френк Лемпард, принаймні вдвічі ускладнивши завдання "орлів".

Пропущений гол нібито розбурхав "Бенфіку" - гості діяли активніше, загрожували воротам господарів, змушуючи тих фолити й нервувати. Фернандо Кардосо втратив реальну нагоду зрівняти рахунок, коли після дотепного розіграшу штрафного вже пробив голкіпера Петра Чеха, але того підстрахував Джон Террі, опинившись на лінії воріт саме в тому місці, куди готовий був залетіти м'яч.

І, нарешті, до всіх негараздів португальців на 40-й хвилині додалося друге попередження Максі Перейри. Жорсткий підкат у центрі поля відправив капітана "Бенфіки" додивлятися гру на трибуну, звівши шанси його партнерів на порятунок до примарних.

Утім, до честі лузитанців, вони не знітилися й, трохи відпочивши та заспокоівшись у роздягальні, з відкритим забралом пішли захищати власний престиж. Той-таки Кардосо майже одразу по перерві змусив Чеха демонструвати реакцію своїм "пострілом" з-під Калу. Невдовзі ледве не поцілив у ближній верхній кут Аймар. Згодом були слушні нагоди в Янніка Джало, Хаві Гарсії та Нелсона Олівейри. Останній на 75-й хвилині не зміг переграти Чеха, фактично вийшовши сам на сам, але - під досить гострим кутом.

Звісно, ці зусилля не могли не оголити тили, при побудові яких і до вилучення одного з ключових виконавців Жезуш зіткнувся з великими проблемами. У контргрі "синіх" особлива роль відводилася Фернандо Торресу, якого, напевно, мав би надихати гол у ворота "Астон Вілли" в останньому турі Прем'єр-ліги. Забиває іспанець зараз по великих святах, але своєю активністю добряче дошкуляє чужій обороні. Так було й цього разу.

Найреальнішу нагоду відзначитися Торрес втратив на 53-й хвилині, коли влучити в порожній кут йому завадив у відчайдушному підкаті захисник. А ось Раміресу трьома хвилинамі раніше не дозволило замкнути простріл Калу якесь диво. До воріт був метр, м'яч - у полі зору бразильця, але своїм щастям той розпорядився надто вже незграбно.

Намагання "Челсі" перевести гру в спокійний для себе ендшпіль розбив на 85-й хвилині Хаві Гарсія. Після подачі від прапорця він вище за всіх вистрибнув перед Чехом, зрівнявши рахунок. Цікаво, що й до кутового призвела ситуація, що цілком претендувала на те, щоб називатися гольовою - у дальній кут, і теж головою, бив Джало.

Трибуни "Стемфорд Бридж" знову стривожено зойкнули, коли Олівейра, звільнившись перед цим з-під щільної опіки, зовнішнім боком стопи "вирізав" м'яч у дальній кут. Не влучив.

А ось інший португалець - Раул Мейрелеш - усе зробив бездоганно. Заволодівши м'ячем на своїй половині поля, гравець, чиїм останнім клубом на батьківщині був "Порту", промчав до карного майданчика свого найзаклятішого колись суперника - "Бенфіки" - й "розстріляв" воротаря Артура. Всі питання щодо участі "Челсі" в півфіналі були зняті.

Реал - АПОЕЛ 5:2
: Роналду, 26, 75, Кака, 36, Кальехон, 79, Ді Марія, 84 - Мандука, 66, Соларі, 81 (з пен.)
Реал: Касільяс, Марсело (Кальехон, 46), Пепе, Варан, Серхіо Рамос, Шахін, Кака, Гранеро (Альбіоль, 65), Алтинтоп, Роналду, Ігуаїн (Ді Марія, 53)
АПОЕЛ: Пардо, Боавентура, Паулу Гомеш, Пурсайтидис, Кака, Хараламбидис, Мандука (67, Ардано), Пінту (77, Сациас), Нуну Мораїш, Марсиньо, Аілтон (69, Соларі)

Після великої перемоги на Кіпрі "Реал" міг собі дозволити вийти на поле не в оптимальному складі. Жозе Моурінью у порівнянні з поєдинком тижневої давності зробив в "основі" одразу п'ять перестановок. В обороні з перших хвилин почали Марсело і Рафаель Варан, а до групи атакуючих футболістів приєдналися Кака, Естебан Гранеро і Хаміт Алтинтоп. Відсутність таких гравців, як Месут Езіл і Карім Бензема на грі господарів не надто позначалася.

Володіння м'ячем до 15-й хвилині було навіть вище середнього барселонського - 79 відсотків! Не дивно, що до цього моменту іспанці втратили кілька відмінних можливостей для взяття воріт - це і неточно пробив головою Гонсало Ігуаїн, і Кріштіану Роналду, влучив у воротаря з близької відстані, і Алтинтоп з відмінної позиції влучив у захисника. Однак подарунки тривали недовго.

АПОЕЛ, уперше в історії забравшись у турнірі так далеко, на 26-й хвилині в черговий раз не встежив за Роналду. Португалець, який залишився на самоті на дальній штанзі, коліном замкнув простріл Марсело - 1:0. Господарі продовжували володіти тотальною перевагою, при цьому діючи легко і витончено.

Кака нагадав про любов південноамериканців до красивих голів. Спочатку бразилець хитрим крученим ударом у дальню "дев'ятку" відправив м'яч у сантиметрах від штанги, а кілька хвилин по тому з другої спроби таки запустив снаряд у сітку - у Урко Пардо не було ніяких шансів. Незабаром Кака міг оформити дубль, але м'яч після його "пострілу" відлетів від штанги в поле.

Після перерви вершкові зменшили оберти, на полі з'явився Анхель Ді Марія, що тільки-но видужав після травми, а АПОЕЛ став потихеньку освоюватися.

До 67-ї хвилини впевненість чемпіона Кіпру досягла свого апогею: в результаті швидкої контратаки Мандука втік від Алтинтопа і, опинившись віч-на-віч з Ікером Касільясом, "розмочив" рахунок. Через кілька хвилин чотири тисячі нікосійських уболівальників, які приїхали в Мадрид, схопилися за голови: Костас Хараламбідес, випередивши Серхіо Рамоса, цілив у дальній кут, але капітан "Реала" кінчиками пальців перевів м'яч на кутовий.

Заключні 15 хвилин гри вийшли ще більш цікавими, ніж двома тижнями раніше на Кіпрі. Якщо тоді "Реал" відзначився трьома голами, то тепер суперники на двох відзначилися аж чотири рази. Пропущений гол завів господарів, і нового взяття воріт чекати довелося недовго. Роналду нагадав світові про свій талант виконувати штрафні удари. На 80-й хвилині слово взяв уже Хосе Кальєхон - з його пострілом у ближній кут Пардо не впорався.

АПОЕЛ такий розвиток подій не збентежив, і незабаром гості зусиллями Альдо Адорно заробили право на пенальті, який безпомилково виконав Соларі. Однак такий гарний матч навряд чи міг завершитися голом з "точки". Останнє слово залишилося за Ді Марією, який у кінцівці зустрічі діяв дуже сильно. На 84-й хвилині він побачив, що воротар трохи висунувся вперед, і чудово виконав "парашут".

Використані матеріали УЄФА.

Нагадаємо, що в півфіналі Ліги Чемпіонів "Челсі" зіграє з "Барселоною", яка вчора перемогла "Мілан", а "Реалу" належить суперництво з "Баварією", яка спокійнісінько розібралася з "Марселем".