В 1/4 Ліги Чемпіонів "Барселона" обіграла "Мілан", а "Баварія" розім'ялася на "Марселі" (фото)

Як і очікувалося, у сьогоднішніх чвертьфіналах перемогли ті, хто цу і мав робити. "Барселона" завдяки 11-метровому дублю Ліонеля Мессі і ще одному голу Іньєсти пройшла "Мілан". А дубль хорвата Оліча повторив для його "Баварії" результат тижневої давнини і перемогу над "Марселем" 2:0.

Барселона - Мілан 3:1
: Мессі, 11, 41 (обидва з пенальті), Іньєста, 53 - Ночеріно, 33
Барселона: Вальдес, Дані Алвеш, Маскерано, Піке (Адріано, 76), Пуйоль, Бускетс, Хаві (Алькантара, 63), Іньєста, Куенка, Мессі, Фабрегас (Кейта, 79)
Мілан: Аббьяті, Абате, Мексес, Неста, Антоніні, Амброзіні, Ночеріно, Робіньо, Зеєдорф (Аквілані, 61), Боатенг (Пато, 76, Максі Лопес, 84), Ібрахімовіч

У дебюті "Мілан" провів пару непоганих атак, давши зрозуміти, що не збирається лише відсиджуватися в обороні. Але "Барселона" дуже швидко прибрала ініціативу до своїх рук, нагадавши, хто тут господар. Уже на сьомій хвилині Фабрегас блискучою передачею вивів на ударну позицію Мессі, але той трохи не влучив у дальній кут.

Нападаючий збірної Аргентини зовсім скоро таки запалив своє прізвище на табло. Грубої помилки припустився Філіп Мексес, і в результаті Мессі втік на рандеву з Аббіаті. Найкращий снайпер Ліги чемпіонів міг забивати сам, але віддав перевагу передачі уздовж воріт, як здалося, загубивши найвірніший момент. Проте у результаті м'яч повернувся до Мессі, якого тут же збив Лука Антоніні. Чистий пенальті, і південноамериканець з "точки" пробив в лівий нижній кут - кіпер вгадав напрям польоту м'яча, але виручити свою команду не зумів.

Забивши, господарі продовжували шукати щастя в атаці, навіть не думаючи про можливість відмовитися від свого фірмового стилю. Дружина Массіміліано Аллегрі ж розкриватися не поспішала, оскільки розуміла, що навіть один м'яч може принести путівку в півфінал. У середині тайму чудовий ривок праворуч зробив Даніел Алвес - бразилець змістився в центр і увірвався в штрафну, але самовіддано зіграв Аббіаті, ліквідувавши загрозу.

Другий гол у ворота "Мілана" назрівав, і думалося, що червоно-чорних в підсумку чекає розгром, але тут рахунок несподівано зрівнявся. Златан Ібрагимович віддав витончену передачу на Антоніо Ночеріно, і той невідпорно вистрілив з меж штрафної площі. Цей епізод явно вибив каталонців з колії, але тут на допомогу "Барсі" прийшов Алессандро Неста, який після розіграшу кутового борцівським прийомом поклав на газон Серхіо Бускетса. Арбітр Бьорн Кейперс був невблаганний: другий 11-метровий, і Мессі знову засмутив Аббіаті.

У дебюті другого тайму Хаві ледь не зміцнив перевагу каталонців прямим ударом зі штрафного - півзахисник збірної Іспанії був дуже близький до того, щоб вразити праву "дев'ятку". Втім, на 53-й хвилині "Барселона" таки забила третій гол. Після сольного проходу пробив Мессі, Мексес блокував його удар, проте м'яч прилетів до Інієсти. Півзахисник спокійно уклав воротаря на газон і підкрутив м'яч точно в дальній кут.

Тепер "Мілану" для виходу в наступне коло треба було забивати вже двічі, але чемпіони Італії все одно не йшли вперед великими силами. Ініціативою, як і раніше, володіли господарі, а підопічні Аллегрі намагалися відповідати швидкими контратаками. Робіньо вивалився один на один з Віктором Вальдесом, але переграти голкіпера "Барселони" не зумів. Втім, ще раніше боковий арбітр зафіксував у бразильського нападаючого офсайд.

З плином часу "россонері" заграли активніше, але куди небезпечніше атакувала "Барселона", яка намагалася довести рахунок до розгромного. В середині тайму ледь не відзначився Тьяго Алькантара, якого прекрасним пасом забезпечив Мессі. "Мілан" відповів стрімким контрвипадом, в кінцівці якого Алвес зняв м'яч з голови Альберто Аквілані, що вже готувався завдати чарівний удар.

Кінцівка зустрічі вийшла досить блідою - "Мілан" опустив руки, а "Барселона" атакувала більше по інерції. Підопічним Гвардіоли не вистачало точного останнього пасу, та й перемога з результатом 3:1 явно їх влаштувала.

Баварія - Марсель, 2:0
: Оліч, 13, 37
Баварія: Ноейр, Лам, Боатенг, Бадштубер, Алаба, Луїс Густаво, Тимощук, Мюллер (Рафінья, 39), Кроос (Праньїч, 67), Рібері, Оліч (Гомес, 75)
Марсель: Манданда, Аспілікуета, Нкулу, Фанни, Морель (Амальфитано, 46), Вальбуена, Шейру, Мбіа, А.Айю, Ремі (Каборе, 63), Брандао (Жіньяк, 74)

Гостям так і не вдалося уникнути швидкого гола, але за хвилину до настання неприємностей вони зобов'язані були самі відкривати рахунок. Бенуа Шейру ефектно прокинув м'яч між ніг Хольгера Бадштубера і створив гольовий момент для Жеремі Мореля, чий удар з близької відстані Мануель Нойєр парирував ногами. У відповідь, на 13-й хвилині, екс-марселець Франк Рібері самотужки розібрав оборонні редути "Марселя" і виконав простріл, який замкнув Івица Олич - 1:0.

З цієї миті команді Дідьє Дешама для виходу в півфінал необхідно було забивати вже як мінімум тричі. І хоча ця задачка здавалася нерозв'язною, французи здалися не відразу. Стефан Мбіа спробував щастя підступним ударом з-за меж штрафної, проте Нойєр виявився уважним і левиним кидком у ліву від себе "дев'ятку" нейтралізував загрозу.

Ближче до середини тайму "Баварія" ледь скинула швидкості, запропонувавши супернику позмагатися в позиційному наступі з довгим контролем м'яча. Але і тут сили були не рівні, оскільки на кожен вдалий випад "Марселя" мюнхенці відповідали трьома куди більш небезпечними атаками. Тоні Кроос, Анатолій Тимощук, Томас Мюллер і все той же Івица Олич були близькі до повторного взяття воріт Стіва Манданда, проте голкіпер збірної Франції відбивав і відбивав.

Так тривало до 37-ї хвилини, коли Олич таки подвоїв перевагу "Баварії" у рахунку. А почалася результативна атака німців біля їхніх власних воріт, коли Давід Алаба і Франк Рібері перехопили м'яч і, протягнувши його дуетом через все поле, довірили замкнути комбінацію хорвату. Залишений без опіки Івица забивав із воротарського майданчика.

На перерву суперники пішли, мабуть, не відчуваючи особливих ілюзій. Хіба тільки справою честі "Марселя" міг стати гол престижу. Але і в другому таймі до гола ближче підбиралися мюнхенці. Олич, Кроос і Рібері, не знаючи втоми, раз по раз напрягали захисників гостей і Манданда. Воротар, мабуть, був найкращим у їхньому складі і ще не раз рятував свою команду від розгрому.

А на 65-й хвилині доля і Матьє Вальбуена піднесли подарунок Брандао у вигляді навісної передачі з правого флангу, яка мала повне право претендувати на статус гольової. Та на нещастя колишнього форварда донецького "Шахтаря", в останній момент він опинився дезорієнтованим Боатенгом, а тому удар головою у бразильця не вийшов. Це все, на що спромігся "Марсель" після перерви.

У кінцівці зустрічі не особливо наполягала на третьому м'ячі і "Баварія", догравши її під схвальний гул та овації "Мюнхен Арени". Таким чином, майбутні господарі фінального матчу Ліги чемпіонів ще на крок наблизилися до заповітної мети. Втім, на стадії півфіналу у німецької команди явно не передбачається такої ж легкої марсельської прогулянки...

Використані матеріали УЄФА.

Нагадаємо, що "Барселона" зіграє в півфіналі з переможцем пари "Челсі" - "Бенфіка", а "Баварію" на 99,9% у півфіналі чекає перемігший на Кіпрі АПОЕЛ - мадридський "Реал".