ua en ru

Є.Черняк: Збільшення ціни на акциз для кріплених вин може принести до бюджету України 400-500 млн грн

Автор: RBC.UA
Збільшення ціни на акциз для кріплених вин може принести до бюджету 400-500 млн грн. Про це заявив сьогодні на прес-конференції член наглядової ради ЗАТ "Одеський коньячний завод" Євген Черняк.

Збільшення ціни на акциз для кріплених вин може принести до бюджету 400-500 млн грн. Про це заявив сьогодні на прес-конференції член наглядової ради ЗАТ "Одеський коньячний завод" Євген Черняк, передає кореспондент РБК-Україна.
Є.Черняк додав, що це може статися у разі ухвалення законопроекту про підвищення акцизних ставок на алкоголь.
Він також зазначив, що у разі збільшення ціни на акциз для кріплених вин, частка винних напоїв зменшиться в 2 рази і зросте частка натуральних вин.
"Хочу пояснити, що кріплені вина, які в народі називають шмурдяком - це не вино, а так званий "винний напій ", для виробництва якого не потрібен виноматеріал", - сказав Є.Черняк.
За його словами, за останні 4 роки, ринок таких напоїв зріс з 20 до 49%, і якщо не піднімати вартість акцизу на кріплені вина до 4,96 грн за літр, то він може через рік досягти 60%.
За його словами, в Україні на сьогодні частка натуральних вин і винних напоїв складає 51% і 49% відповідно.
Нагадаємо, раніше сьогодні почесний президент ЗАТ "Одеський коньячний завод" Роберт Гулієв заявив, що вартість акцизів на кріплені вина в Україні може вирости в 9,9 рази до 4,96 грн за 1 л.
Згідно з законопроектом про підвищення ставок акцизного збору на алкоголь, розробленим Міністерством фінансів України, заплановано підвищення акцизів на коньяк - з 14 до 17 грн. В цей же час акциз на вина з додаванням спирту запропоновано збільшити і оплачувати в залежності від міцності напою ", - сказав Р.Гулієв.
Так, за словами Р.Гулієва, в одному літрі кріпленого вина акциз складе 4,96 грн, замість 50 коп. з літра, який сплачується зараз.
"Ми вважаємо, що подібні зміни законодавства, в частині сплати акцизу на кріплені вина допоможуть наповнити держбюджет. Воно також відповідає директивам Євросоюзу. До того ж, хочу відзначити, що ставки акцизного збору на кріплені вина не підвищувалися з 2004 р., завдяки чому ціна на дану категорію напоїв була невисокою, і акциз вже давно перестав виконувати функцію обмежувача його споживання, в тому числі і серед молоді", - сказав він.
Тим часом, тільки в 2008 році для кріплення вина було використано більше 1,3 млн дал спирту. І цей спирт обкладався не за ставкою акцизного збору, прийнятого для спирту (21,5 грн за літр 100%-ного спирту), а за ставкою акцизного збору для кріпленого вина - 0,50 грн за літр.
Нагадаємо, що з 1-го грудня 2009 р. Кабмін України встановив мінімальні ціни на вино та винні вироби. Ухвалене рішення встановило мінімальну ціну у розмірі 12 грн на вино і винні вироби в скляній тарі об'ємом 0,7 л і в картонно-паперовій упаковці об'ємом 1 л. До того, мінімальна ціна складала 5 грн. Дане рішення було прийнято з метою прибрати у неякісного товару його конкурентну цінову перевагу.