ua en ru

Затверджено список заборонених речовин на 2013 р., - Всесвітнє антидопінгове агентство

Автор: RBC.UA
Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) затвердило список заборонених речовин на 2013 р. Повний список буде доступний на офіційному інтернет-ресурсі установи з 1 жовтня ц.р. і набуде чинності з 1 січня майбутнього року.

Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) затвердило список заборонених речовин на 2013 р. Повний список буде доступний на офіційному інтернет-ресурсі установи з 1 жовтня ц.р. і набуде чинності з 1 січня майбутнього року, передає Associated Press.

Читайте також: Легендарного велогонщика Ленса Армстронга позбавлять усіх титулів

Список було схвалено виконавчим комітетом на зустрічі, яка пройшла в Лондоні. Разом з тим, поки невідомо, якого роду зміни і поправки були до нього внесені.

Всесвітнє антидопінгове агентство засновано в 1999 р. під егідою Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Його метою є координування зусиль по боротьбі з використанням спортсменами на змаганнях різного роду заборонених речовин.

Читайте також: Двоє турецьких і один албанський важкоатлети усунені від участі в Олімпіаді за вживання допінгу

Нагадаємо, напередодні Олімпійських ігор у Лондоні 107 спортсменів, які повинні були брати участь у змаганнях, не пройшли допінг-контроль і були оштрафовані. Імена спортсменів і країни, за які вони повинні були виступати, не розголошувалися.

"Останнім часом спортсменів, що не проходять допінг-контроль, стало відносно багато. Це стає зрозуміло, коли ми ловимо більше порушників. А якщо не ловиться ніхто - люди вважають, ніби спортсмени потроху перестали вживати заборонені препарати, що не відповідає дійсності. Незважаючи на збільшене число порушників, ми віримо, що йдемо до перемоги в цій битві ", - зазначив директор з комунікацій МОК Марк Адамс.

Читайте також: Гімнастка збірної Узбекистану усунена від участі в Олімпіаді за застосування допінгу

Як повідомляв раніше НОК України, допінг-проби у спортсменів на Олімпійських іграх-2012 у Лондоні аналізувалися в сучасних лабораторіях цілодобово. Протягом 24 годин стає відомо про наявність допінгу у крові спортсменів, крім еритропоетину, на розпізнання якого потрібно 48 годин.

Подібне безпрецедентне зусилля організаторів Ігор у боротьбі з допінгом велося спільно з фармацевтичною компанією "ГлаксоСмітКлайн", у планах якої було провести 6250 тестів на наявність 200 видів заборонених препаратів. У лабораторії працювали 150 вчених.

З 10,5 тис. спортсменів, які брали участь у лондонській Олімпіаді, деякі підпадали аналізу на допінг більше одного разу. Особливу увагу науковці зосередили на тестах еритропоетину і людського гормону росту, а також комбінованих тестів інших речовин.