Урожай зернових у 2012 р. в Україні становив 46,2 млн т

Урожай зернових в Україні у 2012 р. склав 46,2 млн тонн. Про це сьогодні, 26 грудня, заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Іван Бісюк (на фото) на брифінгу в Кабінеті міністрів. "Україна в поточному році буде з урожаєм. Фактично завершилося попереднє підбиття підсумків. Ми маємо 46,2 млн тонн зерна в цьому році", - зазначив він.

Урожай зернових в Україні у 2012 р. склав 46,2 млн тонн. Про це сьогодні, 26 грудня, заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Іван Бісюк (на фото) на брифінгу в Кабінеті міністрів.

Читайте також: Ціни на хліб і хлібобулочні вироби до кінця поточного МР будуть стабільними, - Мінагрополітики

"Україна в поточному році буде з урожаєм. Фактично завершилося попереднє підбиття підсумків. Ми маємо 46,2 млн тонн зерна в цьому році", - зазначив Бісюк.

За його словами, цьогоріч в Україні намолочено близько 21 млн тонн кукурудзи. "Це третій показник за історію існування держави Україна, якщо ми говоримо про валовий збір врожаю", - пояснив заступник міністра.

Як зазначив Бісюк, на сьогоднішньому засіданні уряд прийняв рішення, відповідно до якого з Аграрного фонду можуть бути продані як мінімум 300 тис. т пшениці за ціною не менше 2 тис. 100 грн за тонну.

Читайте також: Кабмін продовжив дозвіл Аграрному фонду відпускати борошно безпосередньо хлібопекарням

"Аграрний фонд має право реалізувати надлишок зерна, якщо він при підрахунку бачить, що зерно буде не використано, а в нас... з 2 млн т за тими замовленнями, які надійдуть з областей, потрібно буде близько 600 тис. т. Відповідно, 20% зерна як недоторканний запас повинні постійно лежати - двомісячний запас. А решту зерна Аграрний фонд може продати", - сказав Бісюк.

За його словами, сьогодні прийнято рішення про те, що Аграрний фонд може продати надлишок зерна не нижче середньозваженої ціни.

Читайте також: В Україні під урожай 2013 р. посів озимих зменшився на 2,5% - до 9,2 млн га, - Держстат

"Тобто сьогодні ціна на зерно 1 тис. 50 грн... ось від цієї ціни буде відштовхуватися Аграрний фонд і рухатися вгору. Сьогодні ринкова ціна на зерно на пшеницю 3-го класу в межах 2 тис. 100 грн. Ми не хотіли б дешевше, ніж воно сьогодні є, щоб ми його продали. Звичайно, нам треба компенсувати кошти за його зберігання. Тому ми винесли поки що на ринок пропозицію про те, що ми можемо сьогодні продати як мінімум 300 тис. т", - уточнив чиновник.

Раніше Бісюк заявляв, що Україна не має наміру обмежувати експорт зерна.

Читайте також: Мінагрополітики у 2013 р. збільшить посівні площі під пшеницю

За оцінками експертів, в листопаді експорт пшениці з країни досяг 5,3 млн тонн. При цьому Міністерство сільського господарства США 11 жовтня заявило, що експорт української пшениці у 2012-2013 маркетинговому році може скоротитися до мінімального за останні п'ять років показника - 4 млн тонн. За даними на 1 жовтня 2012 р., запаси пшениці на Україні становили 10,5 млн тонн.

На початку грудня ц.р. міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявляв, що Україна здатна забезпечити продовольчу безпеку країни без прийняття рішення про обмеження експорту зернових культур. З його слів, станом на початок грудня 2012 р. Україна експортувала 12,2 млн тонн зернових, з них пшениці 5,6 млн т, кукурудзи 4,7 млн ​​т, ячменю 1,8 млн тонн.

Читайте також: ВВП в агросекторі України може скласти 50-60 млрд дол. протягом наступних п'яти років, - InvestUkraine

Зазначимо, що залишок зерна на сільськогосподарських підприємствах України на 1 грудня 2012 р. зменшився на 27% - до 21,4 млн т (на 27% менше проти 1 грудня 2011 р.), в т.ч. 6,5 млн т пшениці, 2,1 млн т ячменю, 11,2 млн т кукурудзи, 0,4 млн т жита.

На думку експертів, Україна в наступні два роки може в півтора-два рази збільшити обсяги експорту зерна.

"Українські фермери та агрохолдинги мають заробіток завдяки міжнародним цінам, і прибутковість українських підприємств була б значно вищою, якби вони експортували не зерно, а продукти його переробки, - зазначав президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) Володимир Щелкунов. За словами експерта, в Україні не до кінця заповнені переробні потужності, що використовують в якості сировини зернові культури: з виробництва борошна і різних видів круп.

Читайте також: Аграрний фонд України планує у 2013 р. купити 1 млн т зерна на умовах форвардних контрактів

Нагадаємо, урожай зерна в Україні у 2011 р. перевищив 55 млн тонн. Як зазначав тоді Присяжнюк, виробництво зернових у вазі після доробки перевищило 55 млн тонн, а в бункерній вазі - 58 млн тонн.

Зауважимо, що врожай 2011 р. був рекордним за роки незалежності України. У 2010 р. урожай зернових в Україні скоротився, порівняно з попереднім роком, на 14,7% і склав 39,27 млн тонн.

В історії незалежної України до цього рекордним був урожай зернових 2008 р. - 53,29 млн тонн. Також він перевищував позначку в 50 млн тонн у 1990 році, коли було вироблено 51,01 млн тонн. Ще тричі фермери збирали понад 40 млн тонн: у 1993-му - 45,62 млн тонн, у 2004-му - 41,81 млн тонн, у 2009-му - 46,03 млн тонн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top