ua en ru

Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень

Автор: RBC.UA
Рівні концентрації парникових газів в атмосфері в 2011 р. досягли рекордного значення.

Рівні концентрації парникових газів в атмосфері в 2011 р. досягли рекордного значення. Про це йдеться в опублікованій сьогодні доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Так, вміст вуглекислого газу в атмосфері досяг 390,9 частині на 1 млн, що на 40% перевищує доіндустріальний рівень (до 1750 р. - 280 частин на 1 млн). Вміст метану перевищило доіндустріальний показник майже в 2,6 рази - 1 тис. 813 частин на 1 млрд за підсумками 2011 р. Концентрація закису азоту склала 324,2 частині на 1 млрд, що на 20% вище доіндустріального рівня.

"Мільярди тонн додаткового вуглекислого газу будуть залишатися в нашій атмосфері протягом багатьох століть, в результаті чого наша планета стане ще тепліше, що, в свою чергу, відіб'ється на всіх аспектах життя на Землі", - підкреслив генеральний секретар ВМО Мішель Жарро.

Читайте також: Україна відновила статус відповідності вимогам Кіотського протоколу

Згідно з даними організації, 2010 р. поряд з 2005 і 1998 рр.. став найтеплішим роком за всю історію спостережень.

Всесвітня метеорологічна організація була заснована в 1950 р. як спеціалізована міжурядова установа Організації Об'єднаних Націй (ООН) в області метеорології. Вона є компетентним органом ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі і її взаємодії з океанами. Штаб-квартира ВМО знаходиться в Женеві (Швейцарія).

Раніше німецький Інститут відновлюваної енергії оцінив рівень обсягів викидів парникових газів в атмосферу в світі в 2011 р. як такий, що збільшився на 2,5% в порівнянні з 2010 р. і досяг рекордної позначки за всю історію вимірювань. Більше чверті всіх викидів припадають на Китай, де їх рівень удвічі вищий, ніж у США.

Читайте також: Канада офіційно оголосила про вихід з Кіотського протоколу

В Україні за даними науково-дослідного гідрометеорологічного інституту і Фонду цільових екологічних інвестицій за 2010 рік викиди парникових газів складали 383,2 млн т СО2-екв, що на 17,9 млн т СО2-екв (або 5%) більше в порівнянні з попереднім 2009 роком. Зростання викидів в 2010 р. відбулося в основному на тлі зростання виробництва електроенергії тепловими електростанціями, чавуну, сталі та аміаку.

Нагадаємо, що в грудні минулого року в ПАР на міжнародній конференції під егідою ООН було ухвалено угоду, що зобов'язує всі провідні індустріальні країни, включаючи США і Китай, до 2020 р. скоротити викид в атмосферу промислових газових відходів до обумовленого рівня. Початковою метою конференції було підписання рамкової угоди замість Кіотського протоколу, дія якого спливає в кінці 2012 р. Проте в результаті було вирішено продовжити дію Кіотського протоколу на час формування нового єдиного договору, що обмежує викид парникових газів в атмосферу. Згідно з підписаною в Дурбані угодою, договір повинен бути готовий до 2015 р. і набуде чинності в 2020 р. Крім того, було прийнято рішення заснувати так званий "Зелений кліматичний фонд" для допомоги країнам, що розвиваються в боротьбі з глобальним потеплінням.