ru ua

Рівень безробіття в Іспанії в 2012 р. перевищить 24%

Автор: RBC.UA
Рівень безробіття в Іспанії в 2012 р. перевищить 24%, а падіння виробництва складе 1,4%. Про це заявив міністр економіки країни Луїс де Гіндос, виступаючи в понеділок, 5 березня, на Міжнародній фінансовій конференції Bankia 2012, що проходить в Мадриді, повідомляє телеканал "Росія 24".

Рівень безробіття в Іспанії в 2012 р. перевищить 24%, а падіння виробництва складе 1,4%. Про це заявив міністр економіки країни Луїс де Гіндос, виступаючи в понеділок, 5 березня, на Міжнародній фінансовій конференції Bankia 2012, що проходить в Мадриді, повідомляє телеканал "Росія 24".

При цьому він відзначає, що не варто чекати швидких результатів від прийнятої в лютому трудової реформи, ефект від неї з'явиться не раніше кінця поточного року.

Нагадаємо, згідно з офіційними даними Мінпраці країни, на кінець 2011 р. в Іспанії було зареєстровано 4,42 млн безробітних - це найвищий рівень, починаючи з 1996 р. Однак неурядові статслужби відзначають, що насправді безробітними в Іспанії є понад 5 млн осіб, що більше близько 23% від працездатного населення країни. Рівень безробіття в Іспанії є найвищим показником серед провідних промислово розвинених країн.

Найбільше безробітних в Іспанії серед молодих людей у віці 16-24 років - 45,8%. Найбільше безробітних серед фахівців сільського господарства, сфери послуг та будівництва. За останні чотири роки кількість іспанців, які зайняті пошуками роботи, збільшилася на 3,2 млн осіб.

Новий уряд консерваторів на чолі з Маріано Рахоєм вже пообіцяв зробити боротьбу з безробіттям в країні своїм головним завданням. У найближчі роки Мадриду доведеться зробити ринок праці більш гнучким, а також провести реформи, які підвищують конкурентоспроможність підприємств.

На початку лютого цього року уряд Рахоя схвалив проведення трудової реформи. Вона передбачає більшу свободу дій для роботодавця в питанні найму і звільнення співробітників. Схвалені заходи дозволяють зробити процес звільнення співробітників для компаній "дешевшим". Трудова реформа змусила близько мільйона іспанців вийти на вулиці, щоб продемонструвати свій протест урядовим заходам.

Економіка країни переживає рецесію. Уповільнення бурхливого зростання іспанської економіки почалося в умовах світової фінансової кризи в 2008 р. Однією з причин рецесії став спад на ринку нерухомості, що настав після буму в будівельній галузі. Влітку 2007 р. безробіття в Іспанії становило 7,95%, а вже в четвертому кварталі 2008 р. показник досяг 13,9%, що стало найвищим рівнем безробіття в єврозоні.

Країна почала виходити з рецесії, що почалася на тлі глобальної фінансової кризи, лише в 2010 р. Однак торік після двох кварталів економічного підйому ВВП країни продемонстрував спочатку нульове зростання в липні-вересні, а потім і зовсім пішов у мінус у жовтні-грудні (-0,3%).

Відзначимо, що 19 січня Міжнародний валютний фонд (МВФ) висловив ще більш похмурі очікування відносно іспанської економіки. Згідно із прогнозом експертів МВФ, іспанський ВВП в поточному році зменшиться на 1,7%, а в 2013 р. - на 0,3%. Рецесія в країні, на думку фахівців фонду, триватиме ще два роки.

Іспанія поки не представила бюджетний план на поточний рік. Міністр фінансів Іспанії Крістобаль Монторо раніше заявляв, що сумнівається в здатності країни досягти цільових показників щодо скорочення дефіциту бюджету до рівня 4,4% від ВВП в 2012 р. Іспанія планує закласти в своєму бюджеті прогнозний показник дефіциту на 2012 р. на рівні 5,8% від ВВП, що перевищує раніше узгоджені з Євросоюзом 4,4% від ВВП.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу сьогодні заявив, що не стурбований більш високими прогнозними показниками по дефіциту бюджету Іспанії на 2012 р. і впевнений, що країна зможе виконати умови, необхідні для збереження фінансової стабільності. Зазначимо, що, відповідно до підписаного 2 березня 25 державами-членами ЄС новим європейським договором про контроль над бюджетами, держави, які порушують бюджетні приписи, можуть бути оштрафовані за рішенням Європейського суду на суму до 0,1% від ВВП країни.

Іспанія, разом з Грецією, Італією, Ірландією і Португалією, входить у групу проблемних країн зони євро, відому за англійської абревіатурі PIIGS.