ua en ru

Ураган "Сенді" рухається до Канаді, залишивши хаос на сході США (фото)

Автор: RBC.UA
Ураган "Сенді" повільно зміщується в бік канадського кордону, залишаючи за собою шлейф руйнувань і жертв. На північному сході США щонайменше 32 людини загинули - з них 10 у Нью Йорку, - мільйони жителів залишилися без електрики і транспорту, безліч будинків затоплені або зруйновані.

Ураган "Сенді" повільно зміщується в бік канадського кордону, залишаючи за собою шлейф руйнувань і жертв. На північному сході США щонайменше 32 людини загинули - з них 10 у Нью Йорку, - мільйони жителів залишилися без електрики і транспорту, безліч будинків затоплені або зруйновані.

Як пише ВВС, за два дні було скасовано понад 15 тисяч авіарейсів. Після того, як ураган "Сенді" у ніч на вівторок обрушився на східне узбережжя США, особливо постраждали штати Нью Джерсі та Нью-Йорк.

Президент США Барак Обама оголосив штат Нью-Йорк зоною стихійного лиха і ввів там режим надзвичайного стану.

Шквальний вітер викликав повені і привів до транспортного колапсу і відключень електрики.

В Нью-Йорку вибухнула трансформаторна підстанція, була евакуйована одна лікарня, згоріло 50 будинків.

В результаті удару стихії в США загинули щонайменше 32 людини:

В Нью-Йорку загинули щонайменше 10 людей, у тому числі 30-літній чоловік, задавлений упалим деревом в районі Квінс. Кількість жертв може зрости.

У штаті Нью Джерсі загинули три людини, у тому числі чоловік і дружина, на яких впало дерево при виході з машини, при цьому їхні діти вціліли.

У штаті Західна Вірджинія в умовах снігопаду в зіткненні з цементовозом загинула жінка.

Губернатор штату Нью Джерсі Кріс Крісті заявив, що в цілому в лиха постраждали 2,4 млн сімей. За словами Крісті, руйнування від шторму "не порівняти ні з чим, що я коли-небудь бачив". Після штормовий хвилі на березі залишилася купа сміття заввишки більше двох метрів, сказав губернатор.

За повідомленням міністерства енергетики США, щонайменше 8 мільйонів будинків знеструмлені. Кількість жителів в районах, що підлягають обов'язковій евакуації, може досягти одного мільйона.

Загальне число жертв "Сенді", включаючи загиблих в країнах Карибського басейну, перевищила 80 людей.

В Нью-Йорку зазначено сильна повінь - рівень води в одному з районів міста піднявся майже на чотири метри, затопленими виявилися тунелі міського метро.

Влада округу Берген в американському штаті Нью Джерсі проводять масову евакуацію жителів із-за різкого підвищення рівня води, викликаного, імовірно, проривом дамби.

У містах Муначи, Літл-Феррі та Карлстадт за 30 хвилин рівень води збільшився до півтора метрів, повідомляє місцева поліція. Ці міста розташовані поблизу річки Хакенсак.

Тим часом в Нью-Йорку - у постраждалому від повені районі Квінс - пожежею знищено близько 50 будинків. Як повідомляють влади міста, тільки там без електрики залишилися майже 2 млн людей.

"Системі метрополітену Нью-Йорка 108 років, однак ми ніколи не стикалися з такою руйнівної стихії, яка обрушилася на нас минулої ночі", - сказав глава транспортного управління міста Джозеф Лота.

Метро Нью-Йорка, швидше за все, зможе запрацювати тільки через чотири-п'ять днів з-за наслідків урагану "Сенді", заявив мер міста Майкл Блумберг.

За його словами, влада міста розраховує, що робота міських автобусів частково відновиться ще у вівторок, а в повному обсязі вони вийдуть на лінії в середу.

За останніми даними, без електроенергії в результаті удару стихії залишилося близько 6 мільйонів чоловік. Влада заявляє, що повне відновлення електропостачання може зайняти тиждень.

Швидкість вітру в центрі урагану досягала 130 км на годину. На заході штату Меріленд випало 70 см снігу, а в горах Західної Вірджинії - майже метр. Сніг випав навіть в штаті Теннессі, розташованому значно південніше.

Жертвами урагану стали жителі Нью-Йорка, міста Нью Джерсі, штатів Меріленд, Пенсільванія і Коннектикут. Крім того, стало відомо про загибель мешканки канадського міста Торонто.

Основні причини загибелі людей - падіння дерев, дорожніх знаків і рекламних конструкцій.

Більше 200 пацієнтів було евакуйовано з лікарні Нью-Йоркського університету після того, як там відмовив резервний електрогенератор
На найстарішій в США атомній элекстростанції Oyster Creek у Нью Джерсі оголошена тривога через зростаючий рівень води

У вівторок Нью-Йоркська фондова біржа знову закрита. Це перший випадок з 1888 року, коли біржа буде закрита два дні поспіль з-за погодних умов.

Член екіпажу корабля "Баунті", що є точною копією знаменитого британського парусника, загинув, а капітан пропав безвісти, коли корабель затонув у скелястих берегів штату Північна Кароліна

В понеділок влада США заявили, що проблеми, викликані буревієм, можуть торкнутися до 50 мільйонів людей в густонаселених районах на сході країни. Негода триватиме, ймовірно, до середини дня вівторка за місцевим часом.

За прогнозами синоптиків, за 24-36 годин шторм може пройти по 12 штатах.

Президент Барак Обама розпорядився ввести надзвичайний стан у штатх Меріленд, Масачусетс, Нью Джерсі, Нью-Йорку, Коннектикуті, Пенсільванії, Рід-Айленді, федеральному окрузі Колумбія, а також кількох інших штатах.

Крім Нью-Йорка громадський транспорт не працює у Вашингтоні, Балтіморі, Філадельфії і Бостоні.

Обама заявив, що "Сенді" може викликати "багатоденні серйозні перебої і можливі фатальні наслідки", незважаючи на те, що уряд, за його словами, добре підготувався до удару стихії.

Через ураган була перервана виборча кампанія з виборів президента США. У понеділок Барак Обама скасував зустріч із місцевими виборцями і повернувся в Білий дім, звідки керував діями федеральної влади з подолання наслідків стихії.

Як пише редактор Бі-бі-сі по Північній Америці Марк Марделл, ураган дає можливість Обамі піднятися над миттєвої політикою і постати перед виборцями справжнім главою держави. Однак допущені зараз помилки можуть вийти боком.

Кандидат від Республіканської партії Мітт Ромні слідом за Обамою також скасував зустрічі з виборцями.

Через негоду в Вашингтоні і сусідніх штатах закрито навчальні заклади, практично по всьому узбережжю не працює більшість відділень банків й офіси великих компаній, скасовані тисячі авіарейсів.

Як повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на дані досліджень, загальні збитки економіки США від удару стихії можуть перевищити 20 млрд доларів, а збитки страхових компаній можуть скласти до 10 млрд доларів.