Ураган "Айрін", що загрожує 55 млн людей у ​​США, послабшав до першої категорії

Ураган "Айрін", який повинен обрушитися на східне узбережжя США, послабшав до першої категорії, передає радіо "Ехо Москви" з посиланням на Національний центр по спостереженню над ураганами. Втім, кажуть метеорологи, він все ще становить небезпеку.

Ураган "Айрін", який повинен обрушитися на східне узбережжя США, послабшав до першої категорії, передає радіо "Ехо Москви" з посиланням на Національний центр по спостереженню над ураганами. Втім, кажуть метеорологи, він все ще становить небезпеку.

Влада Сполучених штатів готується до удару стихії. За їхніми оцінками, від урагану можуть постраждати більше 55 млн жителів країни. Надзвичайний стан вже ввели в 9 штатах. Крім того мобілізована національна гвардія, готується евакуація людей з прибережних районів.

Раніше Президент США Барак Обама звернувся до нації у зв'язку з ураганом, що насувався. "Усі свідчення вказують на те, що цей ураган увійде в історію", - підкреслив господар Білого дому. У зв'язку з цим він настійно закликав співвітчизників, що перебувають у потенційній зоні стихійного лиха, суворо дотримуватися розпорядженням рятувальних служб та місцевої влади, не затягувати з підготовкою до виникнення надзвичайних ситуацій і у жодному випадку не ігнорувати накази про примусову евакуацію у разі їх надходження.

Обама запевнив, що влада США добре підготувалася до майбутнього розгулу стихії. За його словами, декілька годин раніше він провів селекторну нараду з керівниками зацікавлених міністерств і відомств з метою упевнитися в тому, що "ми задіємо всі федеральні ресурси і належним чином розміщуємо їх, щоб впоратися не тільки зі штормом, але і його наслідками".

Вчора, 26 серпня, мер Нью-Йорка Майкл Блумберг зажадав примусової евакуації людей, що живуть в низинах. За попередніми підрахунками, будуть евакуйовані 250 тисяч осіб.

Ураган "Айрін" обрушився на східне узбережжя США проливним дощем. Буйство стихії може призвести до декількох мільярдів доларів збитків. Щонайменше 55 мільйонів людей у ​​Вашингтоні, Балтіморі, Філадельфії, Нью-Йорку, Бостоні та інших містах США можуть виявитися в зоні дії урагану.

Синоптики з Національного центру вивчення ураганів в Майамі, заявили, що ураган злегка послабшав і нині швидкість його вітрів не перевищує 161 км на годину.

Нагадаємо, 24 серпня 2011 р. ураган "Айрін", що сформувався в Карибському морі посилився до третьої категорії небезпеки. За даними Національного центру США по спостереженню за ураганами, максимальна швидкість вітру в центрі вихору досягає 185 км/г. При цьому швидкість "Айрін" може ще збільшитися в найближчі дні. "Айрін" - дев'ятий у нинішньому сезоні ураганів в Атлантиці.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top