ua en ru

Universal Music отримала добро на купівлю EMI за 1,9 млрд дол

Universal Music отримала добро на купівлю EMI за 1,9 млрд дол Universal Music
Автор: RBC.UA
Єврокомісія (ЄК) схвалила операцію з продажу британської звукозаписної компанії EMI французькій групі Universal Music. Сума угоди становить 1,2 млрд фунтів стерлінгів (1,9 млрд дол). При цьому сторона-покупець буде зобов'язана виконати низку умов, йдеться в опублікованому сьогодні повідомленні ЄК.

Єврокомісія (ЄК) схвалила операцію з продажу британської звукозаписної компанії EMI французькій групі Universal Music. Сума угоди становить 1,2 млрд фунтів стерлінгів (1,9 млрд дол). При цьому сторона-покупець буде зобов'язана виконати низку умов, йдеться в опублікованому сьогодні повідомленні ЄК.

Йдеться про продаж ряду лейблів, в тому числі Parlophone, EMI France, Mute і Chrysalis, а також кількох інших активів. Крім цього Universal буде впродовж 10 років уникати преференційних умов укладення нових договорів на музику в цифровому форматі на території Європейського союзу (ЄС). На думку представників комісії, ці зобов'язання допоможуть зберегти конкуренцію на ринку цифрових музичних альбомів. У релізі також наголошується, що дані умови ніяк не позначаться на споживачах.

Читайте також: Google завершила угоду на 12,5 млрд дол. з придбання Motorola Mobility

"Конкуренція в музичному бізнесі необхідна, щоб зберегти можливість вибору, культурне різноманіття та інновації. Ми приділили багато уваги цифровим інновацій, які можуть змінити ставлення людей до прослуховування музики", - підкреслив віце-президент ЄК з антимонопольної політики Хоакін Альмунія.

Нагадаємо, 11 листопада 2011 р. французька медіакомпанія Vivendi і її дочірня структура Universal Music Group (UMG) підписали угоду з Citigroup щодо купівлі звукозаписного підрозділу британської медіагрупи EMI - EMI Music.

Citigroup був основним кредитором EMI і вирішив вступити у володіння компанією, щоб вирішити проблему її величезних боргів.

Саме цей банк надав кредит приватній інвестиційній фірмі Terra Firma, яка в 2007 р. придбала компанію звукозапису компанію за 4,2 млрд фунтів. Однак угода з придбання EMI закінчилася катастрофою - інвестори заявили, що компанія була переоцінена, а її робота супроводжувалася грандіозними збитками. У результаті Terra Firma та її творці втратили всі 1,7 млрд фунтів, які вони вклали в EMI. Власники фірми не змогли вчасно виплачувати Citigroup відсотки за кредитом, в результаті американський банк взяв музичну фірму під свій контроль.

Читайте також: NYSE Euronext і Deutsche Boerse офіційно розірвали заблоковану ЄК угоду про злиття

EMI (Electric and Music Industries) - британська медіагрупа (EMI Group), одна з найбільших звукозаписних компаній світу. Штаб-квартира розміщується в Лондоні. EMI була заснована в березні 1931 р. в результаті злиття двох звукозаписних лейблів - британських Columbia і Gramophone. У 1957 р. EMI придбали американський лейбл Capitol Records, отримавши, таким чином, ліцензування на випуск американської музики. EMI також належало безліч лейблів в країнах Британської Співдружності, а також Індії, Австралії та Нової Зеландії. У 1990-і рр.. EMI придбали лейбл Virgin Records. Самі EMI володіють також своїм власним лейблом EMI Records. Більше половини британських виконавців поп-музики випускалися на EMI.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Серед відомих виконавців, які записувалися на EMI: 30 Seconds to Mars, George Michael, Robbie Williams, Beatles, Coldplay, David Bowie, Deep Purple, Depeche Mode, Duran Duran, Gorillaz, Iron Maiden, Kraftwerk, Moby, Pet Shop Boys, Pink Floyd, Queen, Radiohead, Roxette, Sex Pistols.