ua ru

Розумні та багаті: рейтинг депутатів, які заробляють власним розумом

Розумні та багаті: рейтинг депутатів, які заробляють власним розумом Депутатів, які володіють інтелектуальною власністю, у Раді поки меншість

Публікація декларацій народних депутатів – хороший привід заново познайомитися з обранцями і зробити висновки не лише про їхні статки, але і спосіб життя. Вперше громадяни України змогли побачити повну картину всього, чим можуть похизуватися нардепи – від квартир і автомобілів до готівкових грошей, дорогих годинників і шуб. 

За підрахунком значних сум, які знаходяться в обігу депутатів і членів їх сімей, українські ЗМІ майже не звернули увагу на інший вид власності – інтелектуальну. У той же час саме інтелектуальний капітал дає розуміння про походження капіталів матеріальних.

Серед депутатів Верховної ради є чимало тих, чий добробут пов'язаний не стільки з умінням отримувати дивіденди від перебування у владі, скільки від здатності капіталізувати ідеї, створювати нові продукти і послуги, винаходити і отримувати патенти, інвестувати в предмети мистецтва.

Ми уважно вивчили декларації народних обранців і склали топ-10 успішних парламентаріїв, чиї декларації відображають саме інтелектуальний капітал. Серед них – представники різних політичних сил і фракцій, які заробили чималі статки розробкою IT-продуктів, інноваціями у сфері транспорту, енергетики, фармацевтики і навіть написанням пісень і віршів.

Розумні та багаті: рейтинг депутатів, які заробляють власним розумом

Інфографіка "Розумні декларації" від Центру політичного консалтингу

Показово, що депутатів, володіють інтелектуальною власністю, у парламенті поки меншість. Переважна кількість народних депутатів віддає перевагу більш простим варіантам інвестицій – нерухомість, транспорт або безпосередньо гроші.