ru ua

Помер Президент Бангладеш Зіллур Рахман

Автор: RBC.UA
В середу, 20 березня, помер Президент Бангладеш Зіллур Рахман. Йому було 84 роки.

В середу, 20 березня, помер Президент Бангладеш Зіллур Рахман. Йому було 84 роки.

Рахман помер в одній з сінгапурських лікарень. Імовірно, причиною смерті стали ускладнення, викликані захворювання дихальних шляхів.

Прем'єр-міністр Бангладеш Шейх Хасина висловила співчуття, зазначивши, що засмучена кончиною глави держави.

Рахман народився 9 березня 1929 р. в родині відомого адвоката. Здобув освіту на історичному і юридичному факультетах Університету Дакки. В 1952 р. приєднався до бенгальского визвольного руху.

Читайте також: Помер Президент Венесуели Уго Чавес

У 1970 р. був обраний до парламенту Пакистану, частиною якого тоді був Бангладеш. Був активним співробітником невизнаного національного уряду Бангладеш.

Після проголошення незалежності країни продовжив участь в політиці, був генеральним секретарем "Ліги Авамі". Член парламенту Бангладеш з 1973 р. Після вбивства Президента Муджибура Рахмана політика було піддано репресіям з боку нового військового керівництва країни. Займав міністерські пости в уряді "Ліги Авамі" під керівництвом Хасіни Вазед в 1996 - 2001 рр.

Після повернення її до влади в 2009 р. був обраний Президентом Бангладеш. Оскільки він був єдиним зареєстрованим кандидатом на виборах, проголошений Президентом 12 лютого 2009 року без проведення голосування.

Читайте також: Актор Андрій Панін загинув у своїй квартирі

Нагадаємо, раніше від тривалої хвороби помер Президент Венесуели Уго Чавес.