ua en ru

Помер музикант Deep Purple Джон Лорд

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 16 липня 2012 р., в Лондоні помер музикант Джон Лорд, учасник групи Deep Purple. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на офіційних представників музиканта.

Сьогодні, 16 липня 2012 р., в Лондоні помер музикант Джон Лорд, учасник групи Deep Purple. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на офіційних представників музиканта.

Повідомляється, що Лорд помер в одній із лікарень Лондона "оточений родиною і друзями". В останні роки свого життя музикант боровся з раком підшлункової залози. На момент смерті йому було 71 рік.

Лорд народився в м. Лестері (Англія) 9 червня 1941 р. Уперше він познайомився з музикою завдяки фортепіано: Лорд змалку брав уроки класичної музики. У підлітковому віці він захопився джазом, зокрема, захоплювався грою джазового органіста Джиммі Сміта і рок-н-рольного піаніста Джеррі Лі Льюїса.

У 19 років Лорд отримав грант провідної театральної школи в Лондоні. Водночас Лорд почав грати джаз і ритм-енд-блюз по лондонськіх пабах. Історія зберегла назву однієї з перших формацій, де відзначився Джон Лорд - Білл Ештон Комбо, названій на честь соліста-саксофоніста. У 1963 р. Джон приєднався до групи Red Blood і придбав свій перший електричний орган. Наступного року він став клавішником Artwoods на чолі з Артом Вудом, братом майбутнього учасника Rolling Stone Ронні Вуда. Не зумівши добитися слави і визнання Artwoods розпалися, зробивши останню спробу підірвати чарти під псевдонімом "Різанина в День Святого Валентина". Після короткострокового проекту Santa Barbara Machine Head, куди Лорда затягнув Ронні Вуд, музикант прийшов у групу The Flowerpot Men. Лише після цього гурту почалася ера Deep Purple.

Між 1968 і 1976 рр. Deep Purple була на гребені слави та продуктивності. Попри активну гастрольну діяльність, Лорд знаходив час для сольної творчості, в т.ч. на альбоми під назвою The Gemini Suite и First of the Big Bands. Коли група розпалася в 1976 р., Лорд випустив свою блискучу збірку Sarabande.

Незабаром після розпаду легендарної групи Лорд об'єднується з барабанщиком Deep Purple Яном Пейсом і своїм давнім другом Тоні Ештоном в проект Paice Ashton Lord. Результатом їх роботи став один альбом - Malice In Wonderland. Коли шляхи музикантів розійшлися, Лорд деякий час грав в Whitesnake, за його участі були записані декілька альбомів. До цього періоду відноситься також його сольний альбом Before I Forget.

Після возз'єднання з Deep Purple в 1984 р. Джон Лорд брав участь у записі 6 альбомів і тисячах концертів по всьому світу. Лорд разом з одногрупниками створив цілу низку відомих композицій, у тому числі пісню Smoke on the Water. При цьому Джон Лорд знайшов час, щоб написати і записати дуже особистий альбом Pictured Within. У 2002 р. музикант нарешті залишив Deep Purple, щоб сконцентруватися на сольній роботі. Востаннє він виступив з групою в Іпсвічі (Англія) 19 вересня 2002 р.

Після 2002 р. Лорд випустив альбоми Beyond The Notes (2004), Durham Concerto (2008), Boom of the Tingling Strings (2008), To Notice Such Things (2010), Jon Lord Live (2011).