ru ua

Помер легендарний дресирувальник, директор Національного цирку України Володимир Шевченко (фото)

Автор: RBC.UA
Помер Генеральний директор-художній керівник Національного цирку України Володимир Шевченко. Знаменитий дресирувальник пішов з життя сьогодні, 24 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Помер Генеральний директор-художній керівник Національного цирку України Володимир Шевченко. Знаменитий дресирувальник пішов з життя сьогодні, 24 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

"Міністерство культури з глибоким сумом повідомляє про велику втрату, яку понесло циркове мистецтво України. Сьогодні, 24 жовтня 2012 року, відійшов у вічність великий Майстер, легендарний дресирувальник, чиє ім'я знайоме кожному українцю з дитинства, людина, життя якої з народження пов'язана з цирком , - Володимир Дмитрович Шевченко, генеральний директор - художній керівник Національного цирку України ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Помер народний артист України Марк Бровун

"Міністр культури Михайло Кулиняк, колектив Мінкультури висловлюють щирі співчуття дружині Людмилі, рідним і близьким Володимира Дмитровича, артистам і всім працівникам Національного цирку України", - йдеться в повідомленні.

Володимир Шевченко народився 31 липня 1946 р. в м. Омськ в сім'ї артистів цирку. Він закінчив Державне училище естрадно-циркового мистецтва в Москві, Державний інститут театрального мистецтва ім. Луначарського. Працював у "Союзгосцирку".

З 2000 р. Шевченко обіймав посаду художнього керівника, а з 2007 р. - генерального директора-художнього керівника Національного цирку України.

Читайте також: Винуватцю аварії, в якій загинула Голуб, офіційно пред'явили звинувачення

Більшу частину свого життя Володимир Шевченко разом з дружиною Людмилою дресирували левів і тигрів. Вони виховали більше, ніж 160 звірів.

За досягнення в області циркового мистецтва удостоєний почесних звань: Народний артист України, Народний артист СРСР. Був нагороджений орденом "Дружби" НДР (срібний), медаллю ім. Дурова, "Срібної гілкою" (Італія), "Золотою медаллю Парижа", "Золотим орлом" (Японія), "Золотою медаллю Міжнародної ліги артистів цирку вар'єте" (Франція).