ru ua

Помер глава фонду "Демократичні ініціативи" І.Кучерів

Автор: RBC.UA
В суботу на 55-му році життя помер один із засновників Народного руху України, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів, пише «Комерсант-Україна».

В суботу на 55-му році життя помер один із засновників Народного руху України, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів, пише «Комерсант-Україна».

На початку травня у директора фонду "Демократичні ініціативи" (недержавна організація, відома своїми соціологічними дослідженнями) Ілька Кучеріва був виявлений рак легенів, після чого він почав проходити курс хіміотерапії. Гроші на його лікування збирали всім світом журналісти, політики, громадські діячі. Як розповіла науковий керівник фонду Ірина Бекешкіна, 29 травня Ілько Кучерів помер в своїй квартирі в Києві. "За попередньою версією, у нього відірвався тромб, коли йому ставили крапельницю. Для української соціології його смерть - непоправна втрата. Ілько був боєць за вдачею і прекрасний фахівець", - сказала І.Бекешкіна.

Ілько Кучерів народився 1 серпня 1955 року в Києві в сім'ї вчених-біологів. У 1979 році закінчив біологічний факультет Київського національного університету ім. Шевченка. У 1980-х роках брав участь в дисидентському русі, був членом оргкомітету установчого з'їзду громадського руху Народний рух України (за перебудову). У 1992 році Ілько Кучерів підтримав ідею засновника Народного руху В'ячеслава Чорновіла про створення незалежного центру соціологічних досліджень і на базі Інституту соціології заснував дослідницько-учбовий центр "Демократичні ініціативи", який в 1996 році став фондом.

Саме "Демократичні ініціативи" стали піонерами проведення екзит-полів в Україні - перше опитування виборців було проведено в 1998 році. У своїй роботі Кучерів більше покладався на західний досвід і кошти, без симпатії відносячись до всіх представників української політики. "Оскільки я знаю багато політиків, то всі вони мені не подобаються", - зізнавався якось він. У 2003 році І.Кучерів став членом координаційної ради Ліги "Україна-НАТО", а в 2009 році тодішній Президент Віктор Ющенко нагородив його орденом Івана Мазепи за видатний особистий внесок у відстоювання національної ідеї, становлення української незалежної держави, активну громадську і політичну діяльність.

За словами І.Бекешкіної, 28 травня Ілько Кучерів брав участь в корпоративних зборах фонду і відчував себе цілком добре. В п'ятницю в своєму повідомленні, опублікованому на сайті фонду, Ілько Кучерів подякував всім, хто підтримував його під час хвороби: "Ніхто не знає, скільки нам відведено. Хочу використовувати свій час якомога більш ефективно і осмислено. Почав займатися йогою, ходжу в церкву, думаю про свою роботу і організацію, вірю в те, що люди можуть і повинні змінювати світ на краще..."

Церемонія прощання з Ільком Кучерівом відбудеться 1 червня в Київському будинку вчителя. Похорони пройдуть на кладовищі "Берковці", в Подільському районі столиці.