Українці відвойовують позиції на Дакарі-2012

Завершився передостанній бойової етап у нинішньому ралі-марафоні. Після проведення всіх робіт по ремонту автомобіля, екіпаж української команди Sixt Ukraine в спокійному темпі вирішив відіграти втрачені позиції. Стартувавши 68-ми, на фініші наша команда показала 43 результат, а в загальному заліку займає 37 місце.

Лідер команди, Вадим Нестерчук так прокоментував сьогоднішню спецділянку: "Етапом залишився задоволений, оскільки він виявився цікавим. У організаторів змагання увійшло в гарну практику робити передостанній день одним з важких. Ми добре стартували, але долаючи дюни, потрапили в одну яму і втратили багато часу, але вибиралися без сторонньої допомоги. Ми не дуже ризикували, оскільки на цьому етапі відіграти і поліпшити результат у загальному заліку важко, але втратити можна було практично все. По автомобілю технічних проблем не було, наші механіки встигли все зробити".
У заліку позашляховиків Стефан Петрансель наближається до своєї десятої перемоги на Дакарі. На передостанньому етапі він показав найкращий час, випередив на 8:29 хв Жиньеля де Вильерса. Третім фінішував росіянин Богдан Новицький. Роббі Гордон, стрімголов, мчався за черговою перемогою, але правильно розрахувати свої сили американцеві не вдалося. Після спроби відіграти втрачені в дюнах хвилини, Хаммер перевернувся, а ще через 19 кілометрів виникли проблеми з колесом. У підсумку Гордон дістався до фінішу десятим, а в загальному заліку спустився на п'яте місце. Розташування позицій лідерів у підсумковій турнірній таблиці не змінилося.
У заліку мотоциклів очікувалась серйозна боротьба між головними претендентами за першість на Дакарі-2012 - Сірілем Депре і переможцем минулого етапу Марком Кома. Француз відразу взяв високий темп і впевнено пройшов спецділянку, але фінішував другим, поступившись 47 секунд переможцю етапу Хельдеру Родрігесу. Марка Кома знову підвела навігація. Іспанець заблукав в дюнах і втратив дорогоцінні хвилини часу, а після остаточних підрахунків результатів, ще й отримав пенализацию 45 хвилин. Осічка іспанця дозволила Депре очолити турнірну таблицю і тепер тільки диво допоможе Марку Кома відіграти 56 хвилин на останньому етапі ралі-марафону.
У класі квадроциклів перший прийшов аргентинець Томас Маффеи, випередивши уругвайця Серхіо Ла Фуенте на 7 хвилин. Переможець минулого етапу, Маркос Патронеллі зіткнувся з технічними проблемами і на 99 кілометрі спецдільниці разом з братом Алехандром зупинилися, втративши кілька хвилин. Але в підсумковій таблиці трійка лідерів не змінилася.
У заліку вантажівок не знав собі рівних КАМАЗ Андрія Каргинова, який на 20 хвилин випередив бразильця Андре Де Азеведо. Третім фінішував Ханс Стейсі. Перемога дозволила екіпажу "КАМАЗ-майстер" поліпшити своє положення в загальному заліку, перемістившись на четверте місце, а трійка лідерів в абсолюті залишилася колишньою: де Рой, Стейсі та Артур Ардавичус. Екіпаж Марко П'яна прийшов на фініш 28 м, а в підсумковій турнірній таблиці займає 33 місце.