ua en ru

Українці, що їдуть на роботу в РФ, проходитимуть тест на знання російської мови

Автор: RBC.UA
Громадяни України, які приїжджають працювати в Росію, будуть зобов'язані документально підтвердити знання російської мови, оскільки "закон один для всіх". Про це сьогодні повідомив керівник Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський, повідомляє радіо "Свобода".

Громадяни України, які приїжджають працювати в Росію, будуть зобов'язані документально підтвердити знання російської мови, оскільки "закон один для всіх". Про це сьогодні повідомив керівник Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський, повідомляє радіо "Свобода".

22 листопада Держдума в першому читанні прийняла закон "Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації", що регламентує обов'язкове знання російської мови для іноземних трудових мігрантів. Згідно з законопроектом, мігранти, які претендують на робочі місця в Росії, мають підтверджувати знання російської мови, якщо вони збираються працювати в сфері ЖКГ, торгівлі і побутового обслуговування населення.

Ромодановський зазначив, що оскільки закон пройшов лише перше читання, рано говорити, як зрештою регламентуватимуться всі аспекти цього питання. "Ми будемо наполягати на тестуванні не на базовому рівні, а на елементарному рівні знання мови", - сказав керівник Федеральної міграційної служби.

Одночасно Ромодановський визнав, що введення такої норми в першу чергу викликано незнанням російської мови мігрантами, які прибувають з країн Середньої Азії.

Як документ, що підтверджує володіння російською мовою, буде визнаватися документ державного зразка про отримання освіти, виданий на території держави, що входила в СРСР до 1 вересня 1991 р. або в РФ після 1991 р. Крім того, таким документом може бути сертифікат про проходження державного тестування з російської мови. У поясненні до законопроекту йдеться про те, що обсяг знань повинен бути не нижче елементарного рівня володіння російською мовою.

Мігрантам, які не мають відповідного документа, потрібно буде проходити обов'язковий іспит. Як повідомив Ромодановський, іспит на знання російської мови буде коштувати трудовим мігрантам близько 2,5 тис. руб.

"Близько 2,5 тис. руб. буде коштувати тест на знання російської мови. Я назвав суму, може бути, необережно, але це та сума, яка зараз стягується при тестуванні на громадянство. Може бути, вона (сума) буде меншою", - сказав Ромодановський.

Керівник Федеральної міграційної служби додав, що зараз в Росії всього знаходиться 9,1 млн іноземних громадян, з них 15% - громадяни країн Середньої Азії віком до 26 років, які не навчалися в радянській школі і не знають російської мови. Також, за даними Федеральної міграційної служби, в Росію щороку приїжджає не менше ніж 1 млн трудових мігрантів з України.

Нагадаємо, наприкінці вересня голова вищої ради партії "Єдина Росія" Борис Гризлов запропонував зробити обов'язковим знання російської мови для трудових мігрантів, які прибувають до Росії на заробітки. Аргументуючи свою позицію, він зазначив, що сьогодні у росіян відроджується почуття гордості за батьківщину. "У нашому суспільстві все більше стає чітким розуміння стратегічної важливості культури, духовності, моральних цінностей, а також об'єднує всіх нас російської мови", - заявив Гризлов.

Раніше уповноважений з прав дитини в Росії Павло Астахов говорив про необхідність створення в РФ спеціалізованих освітніх установ, де діти мігрантів могли б вивчати російську мову, російську культуру і російські традиції. На його думку, доцільно, щоб в таких установах діти закінчували початкову школу, а потім переходили в звичайну.

Зазначимо, в березні цього року віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко повідомив, що в Росії нелегально працюють понад 3 млн українців. "За нашими оцінками, менше 10% з 3,5 млн українців, які сезонно або тривало працюють в Росії, роблять це легально. Головна причина - складність отримання офіційного дозволу на працевлаштування", - сказав Тігіпко, коментуючи підписання меморандуму про співробітництво з питань трудової міграції між Мінсоцполітики України та Федеральної міграційної служби Росії.

Нагадаємо, 23 березня Міністерство соціальної політики України і Федеральна міграційна служба Росії домовилися про співпрацю в питаннях трудової міграції.