ua en ru

Українці готові витратити на новорічні подарунки в середньому близько 700 грн

Українці готові витратити на новорічні подарунки в середньому близько 700 грн Фото: Новорічні подарунки
Автор: RBC.UA

Українці планують витратити в середньому близько 686 грн на новорічні подарунки. Такі дані отримані австрійською дослідницькою компанією IMAS International, яке проводилось за підтримки Erste Group.

Українці планують витратити в середньому близько 686 грн на новорічні подарунки. Такі дані отримані австрійською дослідницькою компанією IMAS International, яке проводилось за підтримки Erste Group.

Згідно з даними проведеного компанією дослідження, цього року в середньому сума витрат на подарунки дещо зросла порівняно з минулим роком. Так, українці планують в середньому витратити близько 686 грн на новорічні подарунки, у той час як торік цей показник становив 632 грн.

Безперечно, витрати на подарунки будуть залежати від доходу населення. Так, в сім'ях з доходом до 2,5 тис. грн видатки на подарунки становлять 369 грн, якщо ж доходи становлять 2,5-4 тис. грн - 549 грн, а при доході понад 4 тис. грн - в середньому 1 тис. 85 грн. У той час як у минулому році українці витрачали в середньому 393, 587 та 885 грн відповідно до доходів сім'ї.

Для порівняння, в Австрії цього року в середньому на новорічні та різдвяні подарунки витратять 386 євро.

"Можна зауважити, що населення з доходами нижче 4 тис. грн зменшило свій бюджет на подарунки, тоді як населення з високими доходами - навпаки значно збільшило свої передсвяткові витрати", - відзначає керуючий директор IMAS International Ангар Лехнер, який є автором дослідження.

За даними IMAS International, цього року збираються привітати своїх близьких подарунками на новорічні та різдвяні свята 96% українців, тоді як серед австрійців цей показник дещо менше - 86% респондентів повідомили про свій намір купувати подарунки.

При цьому, результати дослідження показують, що дещо більше про подарункове питання хвилюються жінки - 98% українок планують дарувати подарунки на свята, в той час як серед чоловіків цей показник становить 93%.

Переважна більшість респондентів, а саме 96%, будуть купувати подарунки в магазинах, і тільки 4% скористаються послугами Інтернет-магазинів. У той же час в Австрії трохи менша кількість респондентів віддали перевагу покупки в магазинах - 80% опитуваних, в Інтернет-магазинах замовляти подарунки будуть 18% австрійців.

Цілком логічно, що великими прихильниками онлайн-шопінгу виявилися представники молодого покоління України віком від 15 до 29 років - 9%, у той час як серед людей старше 30 років покупки в Інтернеті користуються меншою популярністю - 3%. Більшість респондентів - 98% планують оплачувати покупки готівкою, 11% будуть користуватися також платіжними картками та 7% - кредитними картами.

"Українці продовжують залишатися прихильниками готівкових розрахунків - лише кожен шостий респондент скористається платіжною або кредитною карткою. Між тим, австрійці, залишаючись лояльними до розрахунків готівкою, значно частіше, ніж українці, використовують банківські картки для розрахунків в торгових мережах - для придбання різдвяних подарунків платіжними картами скористається 54% австрійців, кредитними картками -24%. У той же час, 80% опитаних в Австрії будуть розраховуватися готівкою", - повідомив Ангар Лехнер.

Відзначається, що в основному українці купують подарунки на зекономлені кошти - 84%, в Австрії - 71%. Значно менше українці розраховують на новорічні бонуси для придбання подарунків - 16%, на відміну від австрійців - 43% з яких будуть витрачати свої бонуси на різдвяні покупки.

"Більшість українців в змозі покрити свої передсвяткові витрати за рахунок зекономлених коштів. Тим не менше, частина населення потребує додаткового фінансування, так, кредитним картами скористається 9% українців, а готівковим кредитом - 6%", - повідомила заступник голови правління АТ "Ерсте Банк" Світлана Черкай.

Крім того, згідно з дослідженням, 1% українців і 2% австрійців будуть купувати подарунки в розстрочку. При цьому, чим нижче дохід сім'ї, тим більше дарувальники розраховують на новорічний бонус або кредит (готівковий або карта). Сім'ї з великим достатком зазвичай мають заощадження на святкові покупки.

Зазначимо, за результатами ринкового дослідження соціологічної компанії Gfk, Україна посіла передостаннє місце у списку купівельної спроможності громадян серед країн Європи.

Австрія в цьому списку посіла друге місце, поступившись лідерством Франції.

Дослідження проводилося в 42 європейських країнах. Після вирахування податків та соціальних відрахувань статистики з'ясували, що в середньому по Європі річний заробіток становить 11 тис. 945 євро.

Нагадаємо, раніше в жовтні швейцарський банк Credit Suisse зберіг статус України як однієї з найбідніших країн Європи. Згідно зі звітом Global Wealth 2010, за рівнем добробуту громадян Україна посіла передостаннє, 39-е, місце, випередивши лише Молдову. Середній річний дохід громадянина України склав 2731 дол., що на 200 дол. більше, ніж у Молдові. За останні 10 років доходи українців виросли майже в три рази - з 929 дол. Середній дохід росіянина оцінюється в 10 тис. дол.