ua en ru

Опитування: Українці найбільше бояться зростання цін і безробіття

Автор: RBC.UA
Найбільшими загрозами для країни українці вважають загрозу безробіття та корупції в органах влади. Особисто для себе українці найбільше побоюються зростання цін і безробіття.

Найбільшими загрозами для країни українці вважають загрозу безробіття та корупції в органах влади. Особисто для себе українці найбільше побоюються зростання цін і безробіття. Про це повідомляє Міжнародний республіканський інститут у Вашингтоні, посилаючись на дослідження, яке провели в Україні з 11 травня до 14 червня 2012 р.Більше половини опитаних українців (54%) заявили, що найважливішою проблемою для України є безробіття. На другому місці за значущістю йде корупція в органах влади (48%), на третьому - низьке промислове виробництво (43%).

Контроль над зростанням цін у країні вважає важливим завданням для України кожен третій респондент (34%). Соціальну незахищеність незаможних назвали проблемою № 1 27% українців. Політична нестабільність і некомпетентність уряду набрали рівну кількість відповідей у рейтингу проблем країни - 19%. Злочинність найбільше хвилює 15% українців. Менше 10% набрали в рейтингу проблем країни відносини з Росією (8%), право на володіння землею (7%), заборгованість у виплаті пенсій і зарплат (6%), девальвація гривні (6%) і т.д.

При цьому 66% респондентів вважають, що ситуація в Україні розвивається у неправильному напрямку. Лише 14% опитаних згідні, що країна рухається в потрібний бік. П'ята частина опитаних не змогла визначитися з відповіддю. Незадоволених курсом країни українців стало менше порівняно з результатами опитування в березні 2012 р. (тоді їх було 73%).

Зменшилася також кількість тих, хто заявляє про значне погіршення фінансового становища за останній рік (з 18 до 13% в травні), так само як і тих, чиє становище погіршилося незначно (у травні таких виявилося 30% проти 34% в березні). При цьому стало більше тих, хто заявляє про те, що фінансове становище залишилося на попередньому рівні (45% в травні порівняно з 39% в березні). Крім того, збільшилася кількість респондентів, у яких справи пішли вгору за останні 12 місяців (9% проти 6% у березні). Однак тих, хто говорив про значне поліпшення справ, не стало зовсім (у березні таких був 1%).

Результати травневого опитування показали оптимістичну тенденцію в українському суспільстві: за місяць збільшилася з 8 до 13% кількість тих, хто вірить в незначне покращення економічної ситуації в Україні в найближчі 12 місяців. До невеликої групи тих, хто вірить у великі зміни на краще, людей не прибуло (1%). Проте стало більше "центристів": 35% українців вважають, що ситуація не зміниться. При цьому тих, хто пророкує погіршення справ, стало менше (26% проти 32% в березні). І на 4% стало менше заскорузлих песимістів, які передбачають, що справи підуть з рук геть погано (11% проти 15%).

На замовлення Міжнародного республіканського інституту опитування провела в Україні соціологічна група "Рейтинг", а дослідження аналізували Baltic Surveys/The Gallup Organization. Міжнародний республіканський інститут, який є американською громадською організацією, повідомляє, що проводить опитування в Україні для того, щоб допомогти своїм політичним партнерам краще сформулювати свої програми.

Як повідомлялося, в Україні рівень зареєстрованого безробіття в червні порівняно з травнем зменшився 0,1 п.п. - до 1,6%.

Нагадаємо, згідно з останнім звітом міжнародної організації Freedom House, який називається "Б'ючи на сполох-2: Захист демократії в Україні", головними проблемами для становлення демократії в Україні залишаються судове переслідування опозиції, корупція і контроль влади над ЗМІ.